fot. ESL/Helena Kristiansson

Ostatnie zaproszenie na DreamHack Masters Dallas trafia do Cloud9

Dziś poznaliśmy dziesiątą i jednocześnie ostatnią drużynę zaproszoną przez organizatorów na DreamHack Masters Dallas 2019. Okazało się nią Cloud9, które od czasu zakończenia ostatniego Majora przeszło rewolucję kadrową i to taką dość konkretną.

Krótko po powrocie z IEM Katowice 2019 swoje odejście z drużyny ogłosił Robin „flusha” Rönnquist. Potem lawina ruszyła – na przestrzeni zaledwie kilkunastu dniu z ekipą pożegnali się również Jordan „Zellsis” Montemurro i Fabien „kioShiMa” Fiey. W tej sytuacji potrzebne były znaczące ruchy. Do kadry przywrócono więc Maikila „Goldena” Selima, który zdążył już dojść do pełni zdrowia po wielu tygodniach rekonwalescencji, a ponadto ściągnięto Daniela „vice’a” Kima oraz René „cajunab” Borga. Pieczę nad drużyną sprawować będzie natomiast nowy trener w osobie Ronalda „Rambo” Kima. Gołym okiem widać więc, że mamy obecnie do czynienia z zupełnie innym Cloud9 niż to, które w pierwszych tygodniach tego roku rywalizowało w stolicy Górnego Śląska.

Na chwilę obecną tak prezentuje się lista uczestników amerykańskiego wydarzenia:

Cloud9 ENCE FaZe Clan FURIA Esports
Fnatic G2 Esports Isurus Gaming Team Liquid
Ninjas in Pyjamas North NRG Esports Renegades
Team Vitality Windigo Gaming

Do wyżej wymienionych ekip dołączą jeszcze dwie formacje wyłonione w regionalnych eliminacjach. Samo DreamHack Masters Dallas 2019 odbędzie się między 28 maja a 2 czerwca w Kay Bailey Hutchison Convention Center. W puli nagród imprezy znajdzie się ćwierć miliona dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

INTZ zastąpi Luminosity na DreamHack Open Rio

Pierwszego kwietnia poznaliśmy, wydawać by się mogło, ostatnią drużynę, która weźmie udział w zbliżającym się DreamHack Open Rio de Janeiro – W7M Gami...