fot. ESL/Adela Sznajder

Przed nami drugi tydzień amerykańskiej EPL, do gry wchodzą Liquid i compLexity

NRG Esports może być już pewne gry na finałach ESL Pro League, ale na rozstrzygnięcia w pozostałych grupach jeszcze poczekamy. Dziś na przykład startują zmagania w zbiorze B, w którym znaleźli się m.in. uczestnicy niedawnego Majora, czyli Team Liquid oraz compLexity Gaming.

Nie ma zresztą co dyskutować – Liquid to absolutny faworyt i raczej nit nie wyobraża sobie sytuacji, w której ktoś inny niż wicelider rankingu HLTV kończy rywalizację na pierwszym miejscu w grupie. Niemniej nie oznacza to, że będzie nudno, bo pozostałe trzy drużyny wydają się być lekką niewiadomą. Szczególnie mowa tutaj o Lazarus, czyli zespole Braxtona „Swaga” Pierce’a, który został sklecony naprędce na krótko przed startem rozgrywek. Także w compLexity Gaming doszło do pewnych przetasowań, zaś do gry nieoczekiwanie powrócił Jordan „n0thing” Gilbert, jeszcze raz ściągnięty przez swoją byłą organizację z esportowej emerytury. No i jest też zawsze nieobliczalne Ghost Gaming, które w minionym sezonie awansowało nawet na lana. Kto więc definitywnie pożegna się z marzeniami o awansie na finał, a kto przejdzie dalej? Cóż, tak naprawdę każde rozstrzygnięcie będzie możliwe.

Harmonogram grupy B prezentuje się następująco:

17 kwietnia
02:25 Team Liquid vs Lazarus BO3
06:00 Ghost Gaming vs compLexity Gaming BO3
18 kwietnia
02:25 Team Liquid vs compLexity Gaming BO3
06:00 Ghost Gaming vs Lazarus BO3
19 kwietnia
02:25 Team Liquid vs Ghost Gaming BO3
06:00 compLexity Gaming vs Lazarus BO3

Wszystkie mecze amerykańskiej dywizji ESL Pro League Season 9 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESL na Twitchu.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

behave z pierwszą wygraną w EU Masters. Dziś do walki włącza się REC

Wczoraj zostały rozegrane pierwsze mecze fazy grupowej European Masters 2019 Spring. Po ich zakończeniu poznaliśmy pewien zarys sił drużyn w poszczegó...