fot. ESL/Bart Oerbekke

Liquid zdominowało rywali, koniec przygody Lazarus z ESL Pro League

Team Liquid to drugi obok NRG Esports zespół, który poprzez amerykańską dywizję ESL Pro League Season 9 zagwarantował sobie miejsce na lanowych finałach w Montpellier. Podopieczni Erica „adreNa” Hoaga wyraźnie zdominowali swoją grupę i wygrali wszystkie możliwe spotkania.

Nie ulegało wątpliwości, że każdy wynik inny niż pewny awans Liquid, będzie sporym zaskoczeniem. Wiceliderzy rankingu HLTV nie zawiedli więc oczekiwań i pokonali wszystkich rywali, tracąc po drodze zaledwie jedną mapę. Tę uszczknęło im compLexity Gaming, które na Cache’u nieoczekiwanie zatriumfowało 16:12. Niemniej taki stan rzeczy tylko rozzłości faworytów, którzy podczas kolejnych dwóch potyczek rozgromili reprezentantów coL 16:2 i 16:3. Zresztą, przed trzy dni gracze TL oddali swoim przeciwnikom zaledwie 40 rund i to chyba najlepiej świadczy o sakli dominacji, jaka była ich udziałem.

Liqud zakończyło więc pierwszą fazę grupową z kompletem zwycięstw, Lazarus natomiast z… kompletem porażek. Powołany niedawno do życia skład zaliczył twarde zderzenie z ligową rzeczywistością i trzykrotnie poległ wynikiem 0:2. Z niedyspozycji swoich oponentów cieszy się zapewne wspomniane już compLexity, które dzięki temu powalczy jeszcze w drugiej fazie grupowej. Do gry powróci również Ghost Gaming, które okazało się słabsze tylko od mocarnego Liquid i musiało zadowolić się drugim miejscem w zbiorze B.

Komplet wyników oraz końcowy układ tabeli grupy B prezentują się następująco:

Grupa B
# Drużyna Bilans
1. Team Liquid 3 – 0
2. Ghost Gaming 2 – 1
3. compLexity Gaming 1 – 2
4. Lazarus 0 – 3
Liquid 2:0 Lazarus
Ghost 2:1 compLexity
Liquid 2:1 compLexity
Ghost 2:0 Lazarus
Liquid 2:0 Ghost
compLexity 2:0 Lazarus

Amerykańska dywizja ESL Pro League Season 9 powróci już w nocy z 19 na 20 kwietnia. To właśnie wtedy zmierzą się ze sobą MIBR i Luminosity Gaming, zaś kilka godzin później zobaczymy również pojedynek pomiędzy Cloud9 a Teamem Envy. Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESL na Twitchu.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FaZe bezbłędne w grupie B, devils.one i Heroic z awansem do drugiej fazy EPL

FaZe Clan potwierdził, że zwycięstwo podczas BLAST Pro Series Miami 2019 nie wzięło się z niczego, pokazując swoją siłę w ESL Pro League. Naszpikowany...