STS
darko PACT
fot. ESL

PACT powalczy o wyjazd na Games Clash Masters podczas Meet Pointu

Actina PACT to drugi zespół, który na pewno pojawi się na nadchodzącym Meet Poincie na PGE Narodowym. Wicemistrzowie ostatniego sezonu ESL Mistrzostw Polski otrzymali dziś zaproszenie od organizatorów i staną przed szansą wywalczenia awansu na Games Clash Masters 2019. Ostatnie tygodnie to dla PACT okres zarówno radości, jak i smutku. Ekipa zaczęła przecież rok od […]

Actina PACT to drugi zespół, który na pewno pojawi się na nadchodzącym Meet Poincie na PGE Narodowym. Wicemistrzowie ostatniego sezonu ESL Mistrzostw Polski otrzymali dziś zaproszenie od organizatorów i staną przed szansą wywalczenia awansu na Games Clash Masters 2019.

Ostatnie tygodnie to dla PACT okres zarówno radości, jak i smutku. Ekipa zaczęła przecież rok od straty aż dwóch zawodników, Tomasza „ToMa223” Richtera oraz Michała „MOLSIEGO” Łąckiego, których zastąpili Patryk „Sidney” Korab i Kamil „Sobol” Sobolewski. Potem jednak przyszedł fiński turniej Lantrek 2019, podczas którego Polacy sięgnęli po triumf, co pozwalało z optymizmem patrzeć w przyszłość. Niemniej na ich nieszczęście kilka dni temu doszło do kolejnej zmiany kadrowej, gdyż Arek „Vegi” Nawojski zdecydował się przyjąć ofertę od Virtus.pro. Na ten moment nie jest jasne kto go zastąpi, chociaż niewykluczone, że będzie to Piotr „morelz” Taterka, który ostatnimi czasy wspierał PACT w roli zmiennika.

Już niebawem po raz kolejny spotkamy się na stadionie PGE Narodowym w ramach drugiej edycji Meet Point – zaczął swoje oświadczenie CEO organizacji, Marcin „padre” Kurzawski. – Tym razem nie będzie to już turniej charytatywny, a ostra walka w jednej z zaledwie dwóch tur kwalifikacyjnych do finałowego turnieju Games Clash Masters w Gdyni. Stawka jest wiec bardzo wysoka, a marginesu na błędy brak. Jako PACT pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony w zeszłorocznej edycji i nie wyobrażamy sobie, aby mogło nas teraz zabraknąć w stawce finałowej. Przyjeżdżamy do Warszawy po zwycięstwo – dodał.

Meet Point, czyli lanowe eliminacje do Games Clash Masters 2019, odbędzie się między 24 a 26 maja na stołecznym PGE Narodowym. W imprezie udział weźmie osiem formacji, w tym właśnie Actina PACT oraz ogłoszone już wcześniej Izako Boars. Ostatecznie awans na zawody główne zagwarantuje sobie tylko triumfator wielkiego finału.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mouz carry, MINISE nie dojechał – statystyki graczy devils.one w ESL Pro League

Za devils.one pierwsza faza grupowa ESL Pro League Season 9. Polacy kończyli ją zapewne z dość mieszanymi uczuciami, ale nie ma co narzekać – wszak ud...