Wczorajszego wieczoru z European Masters 2019 Spring niespodziewanie pożegnał się jeden z głównych faworytów całego turnieju, czyli reprezentujący Polskę Rogue Esports Club. Mimo wszystko na placu boju pozostaje ostatni rodak, grający w trykocie Future Perfect WLG Marcin "Behave" Pawlak, który nadal ma szansę na awans do play-offów EU Masters.

Poziom grupy A, do której trafiła ekipa polskiego dżunglera, okazał się być niesamowicie wyrównany, dlatego też ostatecznie do wyłonienia drugiego awansującego zespołu potrzeba tie-breaków. Aż trzy ekipy – Random 5, Ventus Esports oraz Future Perfect WLG – zakończyły zmagania grupowe z bilansem 1-2 i będą musiały rozegrać jeszcze po dwa dodatkowe spotkania, aby finalnie wyłonić zwycięzcę batalii o miejsce w fazie pucharowej.

Future Perfect WLG na początek zmierzy się z Random 5, z którym wygrało w naprawdę imponującym stylu, kończąc potyczkę w nieco ponad 20 minut. O wiele bardziej wymagającym rywalem wydaje się być natomiast Ventus Esports, bowiem mistrzowie skandynawskich zmagań przedwczoraj rozgromili formację Behave'a. Wywalczenie sobie awansu do play-offów EU Masters nie będzie zatem łatwym zadaniem, lecz jak najbardziej jest w zasięgu graczy WLG. Przypomnijmy, że drużyna, która uzyska awans do fazy pucharowej z drugiego miejsca w grupie A, w ćwierćfinale będzie musiała stanąć w szranki z Fnatic Rising, czyli najlepszą formacją z "grupy śmierci".

Harmonogram tie-breaków grupy A:

Piątek, 19 kwietnia
18:00 Random 5 vs Future Perfect WLG Bo1
19:00 Ventus Esports vs Random 5 Bo1
20:00 Future Perfect WLG vs Ventus Esports Bo1

Wszystkie mecze European Masters 2019 Spring możecie obejrzeć na kanałach Polsat Games. Transmisja będzie dostępna zarówno w telewizji, jak i internecie na Twitchu oraz YouTube. Więcej informacji dotyczących tej edycji EU Masters znajdziecie w naszej relacji tekstowej.