fot. twitter.com/splycevipers

Pora na kolejne mecze European Masters. Dzisiaj pierwsze ćwierćfinały

Przez kilka ostatnich dni czołowa szesnastka European Masters walczyła w ramach rozgrywek grupowych o awans do play-offów. Wczoraj poznaliśmy ostatnich uczestników fazy pucharowej, a już dzisiaj czekają nas kolejne starcia. Wraz z zakończeniem dzisiejszej rywalizacji poznamy nie tylko dwa kolejne wyeliminowane zespoły, ale również dwa pierwsze, które zapewnią sobie miejsce w Leicester.

Pierwszego półfinalistę EU Masters 2019 Spring wyłoni spotkanie BIG z Misfits Premier. Biorąc pod uwagę przebieg fazy grupowej faworytem tego starcia jest ekipa z Niemiec, która wywalczyła sobie awans z pierwszego miejsca zbioru oznaczonego literą A. Patrząc jednak na średni poziom obu zestawień nie można oprzeć się wrażeniu, że to akademia Królików miała znacznie trudniejszą przeprawę. Po drodze musiała bowiem wyeliminować chociażby Rogue Esports Club, czyli inną akademię drużyny z LEC. Nie wspominając o tym, że Misfits Premier musiało jeszcze przebrnąć przez fazę play-in, w której zajęło trzecie miejsce i awansowało dzięki wygranej z Diabolus.

Następnie w akcji zobaczymy dwie ekipy z Hiszpanii – najlepszy zespół fazy grupowej, MAD Lions E.C., oraz mistrz LVP SuperLiga Orange, Splyce Vipers. Trzy fakty przemawiają za wygraną Lwów w tym spotkaniu – zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie, po drodze pokonując między innymi Team LDLC, wciąż mają w składzie jednego obrońcę tytułu wywalczonego kilka miesięcy temu w Katowicach oraz podczas fazy grupowej hiszpańskiej ligi ani razu nie ulegli Żmijom. Za akademią Splyce przemawia jeden argument – wygrana w półfinale SuperLiga Orange. I to wygrana dość pewna, bo MAD Lions nie były w stanie wygrać ani jednej potyczki i po porażce 0:3 utraciły szansę na mistrzostwo Hiszpanii.

Tak prezentuje się harmonogram dzisiejszych spotkań:

18:00 BIG vs Misfits Misfits Premier Bo3
21:00 MAD Lions E.C. vs Splyce Vipers Bo3

Wszystkie mecze European Masters 2019 Spring będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube. Transmisja rozpocznie się tuż przed startem pierwszego meczu, czyli około 17:45. Po więcej informacji dotyczących rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy rozstawienie drużyn fazy zasadniczej Rainbow Six Siege Masters League

24 kwietnia rusza faza zasadnicza Rainbow Six Siege® Masters League organizowanego przez polski oddział Ubisoftu. Z fazy eliminacji, do której zarejes...