Kobiecy turniej CS:GO podczas Copenhagen Games 2019 zakończył się tak, jak można się było tego spodziewać – po końcowy triumf sięgnęło CLG Red. Formacja z Ameryki Północnej była głównym obok Dignitas kandydatem do mistrzowskiego tytułu i finalnie zgarnęła go, ogrywając w finale Assasins.

Rozgrywana w Danii impreza była dla Mouniry "GooseBreeder" Dobie i jej koleżanek szansą, by zrekompensować sobie porażkę w decydującym meczu niedawnego Intel Challenge Katowice 2019. Zawodniczki zza oceanu były zresztą na tyle zdeterminowane, że przez dwa dni zmagań nie przegrały ani jednego meczu! W tym czasie wyższość podopiecznych Counter Logic Gaming musiały uznać m.in. PENSIONERS+2 oraz Beşiktaş Esports, czyli inne ekipy, które także mieliśmy okazję oglądać w stolicy Górnego Śląska na przełomie lutego i marca.

W wielkim finale CLG Red natrafiło natomiast na zespół Klaudii "klaudii" Beczkiewicz, który podobnie jak podczas Intel Challenge występował pod nazwą Assasins. Międzynarodowy miks wcześniej zdołał nieoczekiwanie wyeliminować Dignitas i zapewne miał chrapkę na to, by ukąsić kolejnego z murowanych kandydatów do zwycięstwa. Niemniej tym razem się nie udało, bo GooseBreeder i spółka zdominowały spotkanie – na wybranym przez siebie Trainie zatriumfowały 16:10, po czym na mapie przeciwniczek, Nuke'u, rozgromiły je 16:5.

Końcowa klasyfikacja oraz podział puli pieniężnej kobiecego turnieju Copenhagen Games 2019 prezentują się następująco:

1. CLG Red 130 000 DKK
2. Assassins 50 000 DKK
3-4. Beşiktaş Esports, Dignitas 10 000 DKK
5-8. Lazarus, Monolith Gaming, PENSIONERS+2, plan-B esports
9-16. ACES Esport, Crowns Esports Club, eParadise Angels, Giants Gaming, N47, REXO Gaming, Team Singularity, Wildfire Gaming
17-20. Galacticans United, Good Question, Granit Gaming, Horus Esports
21-22. Epparel, Fluffy Unicorns