Rookie
fot. Riot Games

Mistrzowie Świata zagrają na MSI! Invictus Gaming triumfatorem LPL 2019 Spring

W ciągu ostatnich tygodni poznaliśmy mistrzów czołowych regionów League of Legends, takich jak Europa, Ameryka Północna, czy Korea Południowa. Dzisiaj natomiast został rozegrany finał najbardziej prestiżowych rozgrywek LoL-a w Chinach, czyli LPL. Do walki stanęły Invictus Gaming i JD Gaming. Mistrzostwo Państwa Środka wywalczyli sobie triumfatorzy zeszłorocznych Worlds z iG.

Song „Rookie” Eui-jin i kompani po zajęciu drugiego miejsca w fazie zasadniczej powędrowali od razu do półfinału, gdzie ich rywalem był Topsports Gaming. Po wygranej 3:1 Invictus mogło skoncentrować się na finale, w którym zmierzyło się z JD Gaming. Obecność podopiecznych Choia „BanBaziego” Myeong-wona w meczu o mistrzostwo LPL mogła być dość zaskakująca, biorąc pod uwagę, że w półfinale pokonali oni liderów tabeli z FunPlus Phoenix, a jeszcze wcześniej wyeliminowali Royal Never Give Up i Team WE. Ten sukces mógł być zwiastunem zaciętej walki o mistrzostwo, ale Invictus było zdecydowanie za mocne. Po trzech starciach Mistrzowie Świata mogli tym razem cieszyć się z triumfu na lokalnym podwórku i awansu na Mid-Season Invitational 2019.

Tym samym poznaliśmy dwunastego z łącznie trzynastu uczestników tegorocznego MSI. Oprócz Invictus Gaming do walki staną również takie formacje, jak G2 Esports, Team Liquid oraz SK telecom T1, które zostały mistrzami odpowiednio Europy, Ameryki Północnej i Korei Południowej. Ostatnią drużynę, która wywalczy sobie przepustkę na Mid-Season Invitational, poznamy już dzisiaj. Będzie nią zwycięzca finału zmagań drużyn z południowo-wschodniej Azji.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
kt Rolster Smeb, Score

Bez zmian na liście uczestników LCK. KT i Jin Air obroniły swoje miejsca

Dzisiaj został rozegrany ostatni mecz LCK 2019 Summer Promotion Tournament. W barażach o awans do najbardziej prestiżowych koreańskich rozgrywek udzia...