Kolejny tydzień pełen esportowych wrażeń za nami. Na przestrzeni ostatnich siedmiu dni naprawdę sporo wydarzyło się na naszej krajowej scenie: Virtus.pro zakontraktowało Arka „Vegiego” Nawojskiego, devils.one awansowało do drugiej fazy ESL Pro League, Rogue odpadło z EU Masters, a Electronic Arts zbanowało członka powołanej przez Andrzeja Dudę Narodowej Drużyny Esportu. O tych i innych ciekawych wiadomościach przeczytacie w kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Vegi nowym zawodnikiem Virtus.pro

Arek „Vegi” Nawojski, który był przez ostatnie tygodnie testowany w Virtus.pro, podpisał w środę kontakt z rosyjską organizacją, dzięki czemu stał się on pełnoprawnym członkiem drużyny. 18-latek do nowej ekipy przeszedł z Actina PACT.

https://cybersport.pl/195056/vegi-nowym-zawodnikiem-virtus-pro/

devils.one zagra w drugiej fazie ESL Pro League

Reprezentanci devils.one mimo dwóch przegranych meczów w pierwszej fazie ESL Pro League zdołali zapewnić sobie bilet do drugiego etapu rozgrywek. Diabły podczas zmagań uległy FaZe Clanowi oraz Heroic, lecz pokonali Ninjas in Pyjamas, które będzie walczyło w barażach o utrzymanie się w lidze.

https://cybersport.pl/196603/sukces-mimo-porazki-devils-one-z-awansem-do-drugiej-fazy-esl-pro-league/

NEO i pashaBiceps wspomogli Codewise Unicorns w eliminacjach do Esportal Global Cup

Filip "NEO" Kubski i Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski wspomogli Codewise Unicorns podczas ubiegłotygodniowych eliminacji do Esportal Global Cup. Już kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że legendarni polscy weterani prowadzą rozmowy z przedstawicielami firmy Codewise, a gra pod banderą CU dodała temu wszystkiemu pikanterii.

https://cybersport.pl/196196/neo-pomoze-codewise-unicorns-w-eliminacjach-do-esportal-global-cup/

AGO wycofuje się z udziału w DreamHack Open Rio

AGO Esports podjęło decyzję o wycofaniu się z udziału w DreamHack Open Rio de Janeiro 2019. Mimo sporych szans na awans do play-offów lub nawet zwycięstwo, organizacja podjęła decyzję o rezygnacji z turnieju ze względu na chorobę Dominika "GruBego" Świderskiego.

https://cybersport.pl/196354/brazylia-jednak-nie-dla-ago-polacy-wycofuja-sie-z-dreamhack-open-rio/

Goofy i jedqr odsunięci od składu x-komu

Plotki podane przez nasz serwis na temat zmian kadrowych w x-kom teamie szybko się potwierdziły. Organizacja poinformowała, że Krzysztof „Goofy” Górski oraz Grzegorz „jedqr” Jędras zostali przesunięci na ławkę rezerwowych.

https://cybersport.pl/196200/goofy-i-jedqr-odsunieci-od-skladu-x-komu/

Rogue Esports Club odpada z EU Masters

Rogue Esports Club zakończył swoją przygodę z European Masters 2019 Spring już na fazie zasadniczej. Zwycięzcy pierwszego sezonu Ultraligi odpadli po meczu z Misfits Premier, którego zwycięzca miał awansować do kolejnego etapu.

https://cybersport.pl/196596/rec-zegna-sie-z-eu-masters-mistrzowie-ultraligi-nie-daja-rady-misfits-premier/

PraY kończy karierę profesjonalnego gracza

Grono gwiazd League of Legends, które w ciągu ostatnich miesięcy zakończyły profesjonalną karierę powiększyło się o Kima „PraY'a” Jong-ina. W ciągu swojej siedmioletniej kariery koreański marksman zdołał czterokrotnie zdobyć mistrzostwo w swoim kraju, jednak regionalnych sukcesów nigdy nie powtórzył za granicą, gdzie jego największym osiągnięciem było wicemistrzostwo świata w 2015 roku.

https://cybersport.pl/196819/pray-konczy-kariere-profesjonalnego-gracza/

Sztuczna inteligencja lepsza od mistrzów The International

W ubiegłym roku mieszanka czołowych graczy ze sceny Doty 2 przegrała z botami OpenAI – organizacji założonej między innymi przez Elona Muska. Teraz jednak sztuczna inteligencja wreszcie stała się bezkonkurencyjna i pokonała profesjonalistów – jej łupem padli reprezentanci OG, czyli mistrzowie... The International 8.

https://cybersport.pl/196027/sztuczna-inteligencja-pokonuje-triumfatorow-the-international/

Kolejny Polak zawieszony przez EA Sports

Electionic Arts ponownie poinformowało o zawieszeniu kilku zawodników FIFY i niestety tym razem również na liście znalazł się Polak. Mowa tu o Kamilu „Riptorku” Soszyńskim reprezentującym barwy Jagielloni Białystok w Ekstraklasa Games.

https://cybersport.pl/196803/ea-sports-znowu-naklada-kary-wsrod-zawieszonych-riptorek/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.