STS
fot. AGO Esports

Drugie eliminacje do MŚ w Fortnite’a rozstrzygnięte. Polacy znów bez awansu

Zakończył się drugi tydzień eliminacji do Fortnite World Cup. Tym razem fani byli świadkami pojedynków w trybie duo, z których cztery najlepsze pary awansowały na lanowe finały. Podobnie jak tydzień temu, w gronie zakwalifikowanych nie znajdziemy żadnego Polaka. Najlepsi rodzimi zawodnicy znaleźli się poza topową pięćdziesiątką turnieju. Pierwsze miejsce w eliminacjach zajął duet z NRG […]

Zakończył się drugi tydzień eliminacji do Fortnite World Cup. Tym razem fani byli świadkami pojedynków w trybie duo, z których cztery najlepsze pary awansowały na lanowe finały. Podobnie jak tydzień temu, w gronie zakwalifikowanych nie znajdziemy żadnego Polaka. Najlepsi rodzimi zawodnicy znaleźli się poza topową pięćdziesiątką turnieju.

Pierwsze miejsce w eliminacjach zajął duet z NRG Esports – Martin „MrSavage” Foss Andersen i Benjy „Benjyfishy” David Fish. Co ciekawe, drugi z wymienionych odniósł już sukces w ubiegłotygodniowych zmaganiach, kiedy z trzeciego miejsca awansował na finały rozgrywane w trybie solo. Na drugiej lokacie znaleźli się Kyle „Mongraal” Jackson i Dmitri „Mitr0” Van de Vrie grający w dwóch różnych organizacjach.

Na trzeciej pozycji uplasowali się z kolei Klaus „Stompy” Konstanzer i Thomas „Tschinken” Hörak. Konstanzer siedem dni temu zajął pierwsze miejsce w eliminacjach, dzięki czemu również jest pewien gry w obu odsłonach turnieju. Ostatnią dwójką z naszego kontynentu, która zapewniła sobie awans są Layton „Mexe” Partridge oraz Konrad „Skram” Skram. Skram jest znany między innymi z występu podczas zawodów solo ESL Katowice Royale, kiedy zajął w nich 8. miejsce.

Nasi rodacy znaleźli się dużo niżej od graczy, którzy uzyskali promocję. Najlepszymi Polakami мoney i Sebastian „SebuśKox” Pisarski, którzy koniec końców wylądowali na 55. lokacie. Później było już tylko gorzej. Trzydzieści trzy miejsca niżej od nich znalazł się duet z AGO Esports – Jarek „JarkoS” Kaleta oraz Aleksander „Zeek” Zygmunt. Prócz nich w topowej setce mogliśmy zobaczyć Kamila „Kamxona” Michałka wraz z Bartoszem „Laidbackiem” Krancem z Dynamind i Dawida „Daava” Grzybka grającego ze swoim partnerem MikeeySem.

Już za tydzień powrócą rozgrywki Fortnite World Cup 2019. W nadchodzących zmaganiach najlepsi zawodnicy na świecie ponownie zmierzą się ze sobą w formule solo. Podobnie jak w pierwszych eliminacjach, awans na finały Mistrzostw Świata przypadną ośmiu najlepszym uczestnikom.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ćwierćfinały EU Masters za nami. Akademie SK i Fnatic powalczą w Leicester

Minionego wieczoru rozstrzygnięto ostatnie ćwierćfinały pierwszej tegorocznej odsłony European Masters. Koniec końców po strasznie emocjonujących seri...