fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Czas na pierwsze testy nowych składów. Przed nami ćwierćfinały Polish Open 2019

Pierwszy sezon Ultraligi dawno za nami, ale to nie oznacza, że na kolejne emocje związane z rozgrywkami najlepszych formacji naszego kraju musimy czekać jeszcze kilka tygodni. Dziś startuje bowiem Polish Open 2019, czyli dwudniowy turniej League of Legends rozgrywany systemem drabinki pojedynczej eliminacji, w którego puli nagród znalazło się 10 000 dolarów.

W pierwszym ćwierćfinale zobaczymy Avia Deceptor oraz Wisłę Płock. Pierwsza z wymienionych ekip nie tak dawno temu zakwalifikowała się do drugiego sezonu Ultraligi, pokonując Esports Academy gładkim 3:0. Nafciarze z kolei zaledwie kilka dni temu ogłosili nowych zawodników, którymi zostali Szymon „Ben3k” Przygoński oraz Kamil „Chosii” Chosa. Będzie to zatem świetna okazja do sprawdzenia swoich możliwości zarówno dla Avia Deceptor, jak i dla Wisły.

Następnie na wirtualną arenę wyjdą reprezentanci Delta Five, czyli triumfatorzy pierwszych otwartych kwalifikacji do Polish Open, a także devils.one, a więc wicemistrzowie pierwszego sezonu Ultraligi. Delta Five to polsko-hiszpański miks, który z pewnością będzie chciał zaskoczyć swoich rywali niestandarowymi wyborami lub zagrywkami, wszak będzie on mierzył się z devils.one, które na co dzień współpracuje z doświadczonym sztabem trenerskim. Co prawda nie tak dawno temu Diabły musiały pogodzić się z odpadnięciem z EU Masters już w fazie play-in, ale bez dwóch zdań jest to zespół, który podchodzi do Polish Open w roli faworyta.

O 19:00 odświeżony skład Illuminar Gaming stanie w szranki z Fluffy Tail, czyli drugą formacją z pierwszych otwartych kwalifikacji. Nie tak dawno temu do iHG dołączyła dwójka graczy PRIDE, czyli Karol „Konektiv” Wojciechowski oraz Artur „Rybson” Gębicz. Dzisiejsze starcie będzie zatem pierwszym w wykonaniu nowego Illuminar, ale nie oznacza to, że podopieczni Fryderyka „Veggiego” Kozioła nie będą faworytami. Fluffy Tail to polsko-bułgarska mieszanka, lecz na pewno sporo brakuje jej do jednego z najlepszych polskich zespołów.

W ostatnim ćwierćfinale Polish Open 2019 zobaczymy PRIDE oraz Enclave Gaming. Po odejściu Konektiva i Rybsona Orły zdecydowały się postawić na zagraniczną siłę i zakontraktować Olofa „Flaxxisha” Medina oraz Lukasa „Wardena” Lenikasa, a na dodatek w składzie pojawił się także Paweł „Czekolad” Szczepanik, były gracz eMonkeyz. Po drugiej stronie barykady znajdzie się z kolei piąta formacja LVP UKLC 2019 Spring, czyli Enclave Gaming, które na potrzeby Polish Open najprawdopodobniej wystąpi w nieco zmodyfikowanym składzie.

Harmonogram ćwierćfinałów Polish Open 2019:

Piątek, 19 kwietnia
15:00 Avia Deceptor vs Wisła Płock Bo3
17:00 Delta Five vs devils.one Bo3
19:00 Illuminar Gaming vs Fluffy Tail Bo3
21:00 PRIDE vs Enclave Gaming Bo3

Wszystkie mecze Polish Open 2019 będziecie mogli obejrzeć na kanale Nvidia GeForce na Twitchu. Komentować spotkania będą Damian „Nervarien” Ziaja oraz Łukasz „Leo” Mirek.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NY Excelsior wreszcie pokonane, LA Gladiators pewne gry w play-offach OWL Stage 2

W tym tygodniu ekipy Overwatch League udadzą się do Dallas, by tam na obiektach miejscowego Fuel rozegrać czwartą kolejkę. Wcześniej jednak drużyny ro...

>