Znamy nową datę rozegrania Games Clash Masters 2019

Od kilku tygodni organizatorzy Games Clash Masters 2019 mają prawdziwe urwanie głowy, bo psikusa zrobił im StarLadder. Ekipa z Europy Wschodniej postanowiła bowiem zorganizować Majora w okresie, w którym zaplanowana była tegoroczna odsłona GCM. W tej sytuacji nie było więc co bić się z większym od siebie i pozostało szukać nowej, wolnej daty.

Tę poznaliśmy właśnie dziś i wiemy już, że zakres 30 sierpnia-1 września jest nieaktualny. Nowy termin to 20-22 września, czyli niemal dwa tygodnie po zakończeniu StarLadder Major Berlin 2019. – Pierwotnie finał międzynarodowego turnieju CS:GO miał odbyć się pod koniec sierpnia. Jednak po oficjalnym ogłoszeniu daty turnieju w Gdyni, została podana data turnieju rangi Major. Na prośbę graczy oraz kibiców oraz, aby nie kolidować z najważniejszym turniejem CS:GO w roku, organizatorom udało się zmienić termin wydarzenia – możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu.

Należy jednak pamiętać, że pierwszy dzień zmagań, przeznaczony na zmagania grupowe, będzie zamknięty dla publiczności – ta na teren Gdynia Areny wejdzie dopiero 21 września. Na miejscu na zgromadzonych, poza esportową rywalizacją, czekać będą będą też inne atrakcje, w tym m.in. showmatche czy szansa na spotkania z branżowymi influencerami. Na koniec warto też przypomnieć, że łączna pula nagród Games Clash Masters 2019 wyniesie 100 tysięcy dolarów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzy rzeczy, których dowiedzieliśmy się po czwartej grupie EPL

Starcie Astralis z BIG zwieńczyło pierwszą fazę grupową europejskiej dywizji ESL Pro League. Przez ostatnie dwa tygodnie mogliśmy obserwować poczynani...

>