fot. ESL/Bart Oerbekke

Izako Boars vs Virtus.pro na początek ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019

Wielkimi krokami zbliża się wiosenna edycja ESL Mistrzostw Polski, w której udział weźmie osiem czołowych przedstawicieli rodzimej sceny. Nie zabraknie nikogo – do walki staną wszak zarówno AGO Esports, jak i devils.one czy tez Virtus.pro. A skoro przy Virtusach jesteśmy…

To właśnie Paweł „byali” Bieliński i spółka zainaugurują nadchodzącą edycję rozgrywek, zaś ich pierwszym rywalem będzie Izako Boars. Popularne Dziki w poprzednim sezonie awansowały aż do półfinału ESL MP, chociaż od tego czasu ich skład nieco się zmienił. Ekipa nabrała jednak ogłady w ESEA Mountain Dew League, w których to rozgrywkach pokonała nawet VP, więc dla podopiecznych Jakuba „kubena” Gurczyńskiego będzie to okazja do rewanżu na rodakach.

Trudne zadanie czeka na dwójkę beniaminków. Pierwszego dnia rozgrywek gracze Wisły Płock, znani wcześniej jako average25iqbutheadshots, zmierzą się z devils.one, czyli obrońcami tytułu. Z kolei dzień później ERROR 404 by Codewise, podejmie najwyżej notowaną w rankingu HLTV drużynę z Polski, AGO Esports. Wszystko zakończy natomiast mecz Actina PACT z x-kom teamem – oba zespoły znacznie zmieniły się od czasu ostatniego sezonu krajowych mistrzostw i ich forma jest na razie pewną niewiadomą.

Harmonogram pierwszego tygodnia prezentuje się następująco:

29 kwietnia
19:00 Izako Boars vs Virtus.pro BO1
20:00 Virtus.pro vs Izako Boars BO1
21:00 devils.one vs Wisła Płock BO1
22:00 Wisła Płock vs devils.one BO1
30 kwietnia
19:00 ERROR 404 by Codewise vs AGO Esports BO1
20:00 AGO Esports vs ERROR 404 by Codewise BO1
21:00 Actina PACT vs x-kom team BO1
22:00 x-kom team vs Actina PACT BO1

W ESL Mistrzostwach Polski Wiosna 2019 udział weźmie w sumie osiem drużyn, które powalczą o łączną pulę nagród w wysokości 180 tysięcy złotych.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Yuumi – co wiemy o nowej postaci w League of Legends?

Od kilku dni fani League of Legends na całym świecie zadają sobie jedno pytanie – kim jest Yuumi? Dziś Riot Games nieco rozwiało wątpliwości, prezentu...

>