STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Na ten moment C9 i HR poza Majorem. Opublikowano regulamin StarLadder Major Berlin

Dziś poznaliśmy wreszcie szczegóły eliminacji do StarLadder Major Berlin 2019, o których więcej przeczytać można pod tym adresem. Na tym jednak nie koniec ogłoszeń, gdyż organizatorzy podzielili się z nami także rulebookiem niemieckiej imprezy, dzięki któremu możemy dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. Przede wszystkim, otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Cloud9 i HellRaisers na ten moment znajdują […]

Dziś poznaliśmy wreszcie szczegóły eliminacji do StarLadder Major Berlin 2019, o których więcej przeczytać można pod tym adresem. Na tym jednak nie koniec ogłoszeń, gdyż organizatorzy podzielili się z nami także rulebookiem niemieckiej imprezy, dzięki któremu możemy dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy.

Przede wszystkim, otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Cloud9 i HellRaisers na ten moment znajdują się poza Majorem. A wszystko z powodu niedawnych zmian kadrowych, jakie zaszły w obu tych drużynach. Zarówno ta amerykańska, jak i europejska wymieniły po trzech graczy, zaś regulamin Majora wyraźnie mówi, że aby utrzymać slot na imprezie, należy utrzymać co najmniej 3/5 składu, który rywalizował na poprzednim turnieju. Wyżej wspomniane formacje tego zapisu nie spełniają, ale nic nie jest ostateczne – jeśli do C9 powróci np. Robin „flusha” Rönnquist, zaś HR przywróci do drużyny Bence „DeadFoxa” Böröcza, wszystko wróci do normy, a organizacje odzyskają miejsca na turnieju.

Czasu na ewentualne roszady nie ma jednak wcale tak dużo, bo zarówno ekipy uczestniczące w Minorach, jak i te pewne już gry na Majorze, muszą zgłosić wszystkich zawodników najpóźniej do 25 czerwca. Po tym terminie dokonywanie roszad nie będzie już możliwe – chyba, że mowa o awaryjnej sytuacji, w której jeden z uczestników nie będzie mógł zagrać. Wtedy dana drużyna ma prawo jednorazowo zastąpić go szóstą osobą – dotychczas ujmowana była ona po prostu jako trener, niemniej nowy regulamin nazywa ją po prostu graczem rezerwowym. Tak czy inaczej należy pamiętać, że roszada taka pozostanie permanentna i nie będzie można jej już cofnąć w późniejszych dniach zawodów.

Do drobnego przetasowania doszło także wśród wszystkich uczestniczących w eliminacjach nacji. Od teraz bowiem Litwa i Estonia rywalizować będą z formacjami z Europy, a nie, jak miało to miejsce wcześniej, w regionie Wspólnoty Niepodległych Państw. Czy dla tych krajów to dobrze? Cóż, biorąc pod uwagę siłę zespołów ze Starego Kontynentu, raczej niezbyt. Drobnym pocieszeniem pozostaje jednak fakt, że teoretycznie nawet trzecie miejsce na Minorze może dać awans na Majora. Ale w tym wypadku wszystko zależeć będzie od wspomnianych już Cloud9 i HellRaisers – jeśli faktycznie stracą one swoje sloty, te przekazane zostaną na poczet turnieju Play-In, w którym stawką będą wówczas aż cztery przepustki na Majora. Co ni mniej, ni więcej oznacza, że wszyscy uczestnicy Play-inów, czyli drużyny z trzecich lokat poszczególnych Minorów, z miejsca dostaną się na współorganizowaną przez Valve imprezę.

StarLadder Major Berlin 2019 odbędzie się między 20 sierpnia a 8 września w stolicy Niemiec. W sumie udział w zawodach wezmą dwadzieścia cztery drużyny, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości miliona dolarów. Wywalczonego w marcu tego roku tytułu mistrzowskiego bronić będzie Astralis.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

x-kom kolejnym uczestnikiem Meet Pointu na PGE Narodowym

Po kilku dniach przerwy organizatorzy Meet Pointu na PGE Narodowym powracają do nas z kolejnym ogłoszeniem. Dziś dowiedzieliśmy się, że na stołecznej...