AGO
fot. DreamHack/Adela Sznajder

Wisła Płock i ekipa TOAO zagrają w zamkniętych eliminacjach do Esportal Global Cup

Połowa otwartych eliminacji do Esportal Global Cup już za nami. W szóstej turze tych internetowych rozgrywek najlepsze okazały się Wisła Płock oraz Klan Gadanych Głupot z Mateuszem „TOAO” Zawistowskim w składzie. To właśnie te dwie drużyny są więc już pewne występu w kolejnej części zawodów.

Dla uczestników ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 pierwsze cztery spotkania były tylko rozgrzewką przed decydującym etapem zmagań – Nafciarze nie mieli najmniejszych problemów z pokonywaniem kolejnych rywali. W ćwierćfinale i półfinale Wisła podjęła już jednak wyraźnie mocniejsze drużyny i Michał „MOLSI” Łącki wraz z kompanami musieli do końca walczyć o wygrane, triumfując 16:13 oraz 16:11. KGG także mierzył się ze znacznie mniej doświadczonymi oponentami, choć obserwatorzy polskiej sceny kojarzyć mogą Dr Pepper Talent Academy. To właśnie ten zespół jako ostatni stanął na drodze składu Tomasza „ToMa223” Richtera, przegrywając ostatecznie 9:16.

Zamknięte eliminacje do Esportal Global Cup rozpoczną się 13 maja, a oprócz dwóch wyżej wymienionych ekip wystąpi w nich także między innymi piątka Filipa „NEO” Kubskiego i Jarosława „pashyBicepsa” Jarząbkowskiego. Wcześniej przeprowadzonych zostanie jednak jeszcze sześć tur otwartych kwalifikacji, których najbliższa odsłona ruszy już we wtorek. Ostatecznie bilet na organizowany w Sztokholmie finał Esportal Global Cup z pulą nagród w wysokości 20 tysięcy dolarów wywalczy sobie jedna drużyna z Polski.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czas na wielki finał EU Masters. SK Gaming Prime podejmie Misfits Premier

Czas na najważniejszy pojedynek wiosennej edycji European Masters 2019. Już dziś w hali Teatru Królewskiego Haymarket w Leicester poznamy najlepszą fo...