fot. DreamHack

AGO pokonane! x-kom team w finale LOTTO Pucharu Zdobywców Pucharów

Tego mało kto mógł się spodziewać – x-kom team zrewanżował się AGO Esports za porażkę w pierwszym dniu LOTTO Pucharu Zdobywców Pucharów. Zespół Pawła „reatza” Jańczaka wygrywając to spotkanie nie tylko wyeliminował Jastrzębie z dalszych zmagań, ale także awansował do wielkiego finału i jeszcze dziś podejmie devils.one w walce o 50 tysięcy złotych nagrody głównej.

x-kom team 2 : 1 AGO Esports

(LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów)
(1)16 9 Train 6 19(4)
6 9
16 7 Overpass 8 11
9 3
16 13 Vertigo 2 4
3 2

Spotkanie otworzyło grające po stronie atakującej AGO, które zgarnęło dwie pierwsze rundy. Trzecia potyczka padła łupem drużyny Oskara „oskarisha” Stenborowskiego, jednak już w kolejnej ponownie zatriumfowali podopieczni Mikołaja „miNIr0xa” Michałkowa. Sukcesu tego AGO nie powtórzyło w kolejnych czterech starciach, gdzie to x-kom było górą. Kacper „kap3r” Słoma i spółka wygrali jeszcze trzy rundy, w tym dwie eco, co zniwelowało końcową przewagę oponenta. Po przerwie oskarish wraz z kolegami wciąż dyktowali warunki, wygrywając pistoletówkę oraz trzy następne bitwy. W szczytowym momencie x-kom prowadził 13:7, jednak wtedy wreszcie zaczęły punktować Jastrzębie. Seria sześciu wygranych z rzędu pozwoliła AGO wyrównać, mimo to gracze x-komu nie pozwolili rywalowi wygrać i ostatecznie doprowadzili do dogrywki. Po kolejnych rundach zespół prowadzony przez miNIroxa dopiął swego, pieczętując wygraną na Trainie.

Grzegorz „SZPERO” Dziamałek po świetnych trzech zabójstwach w rundzie pistoletowej zapewnił swojej drużynie pierwszy punkt na Overpassie, a zaraz po tym AGO poszło za ciosem, zgarniając kolejne oczko. Pierwsza odpowiedź ze strony x-komu nadeszła w trzeciej rundzie i nawet mimo klęski w kolejnym starciu drużyna Pawła „innocenta” Mocka zaczęła rządzić na serwerze. Efektem tego była seria pięciu wygranych i powiększenie przewagi na 6:3. Wkrótce przebudzili się zawodnicy AGO i przystąpili do odrabiania strat, aby już po chwili wyjść na prowadzenie, kończąc pierwszą połowę z korzystnym dla siebie rezultatem. Drugą połowę z przytupem otworzył oskarish, który wyeliminował czterech rywali. W kolejnych minutach x-kom zdołało dopisać do swojego dorobku trzy kolejne oczka. Mimo starań zawodników AGO, x-kom było zbyt dobrze przygotowane na Overpass, ostatecznie doprowadzając do trzeciej mapy, Vertigo.

Szybki i agresywny atak na A zapewnił reatzowi i jego kompanom pistoletówkę. Dzięki podobnej strategii w kolejnych minutach x-kom w mgnieniu oka powiększyło swoją przewagę na 4:0. Mimo faktu, że była to pierwsza gra x-komu na Vertigo, to zespół ten po serii następnych rund prowadził już 10:0. SZPERO i spółka byli tak bardzo bezradni, że do końca pierwszej połowy wywalczyli zaledwie dwa punkty. Kolejne dwa oczka Jastrzębie dopisały do swojego konta dzięki Tomaszowi „phrowi” Wójcikowi, wygrywając pistolety oraz następną potyczkę. Pomimo desperackiej walki ze strony AGO,  x-kom było bezlitosne i po chwili postawiło kropkę nad i w tym spotkaniu.

Wielki finał LOTTO Pucharu Zdobywców Pucharów powinien odbyć się już za chwilę. Przebieg tego spotkania będzie można obserwować na prywatnym kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Misfits Premier triumfatorem EU Masters 2019 Spring!

Finał European Masters 2019 Spring jest już historią. W walce o mistrzostwo turnieju dla najlepszych drużyn regionalnych lig Europy zmierzyły się Misf...