STS
fot. ESL

Misfits Premier triumfatorem EU Masters 2019 Spring!

Finał European Masters 2019 Spring jest już historią. W walce o mistrzostwo turnieju dla najlepszych drużyn regionalnych lig Europy zmierzyły się Misfits Premier oraz SK Gaming Prime – reprezentanci odpowiednio Francji oraz Niemiec. Obie formacje miały już okazję skrzyżować miecze podczas fazy play-in i wówczas po zwycięstwo sięgnęli gracze SK. Dzisiaj jednak nie mieli wiele […]

Finał European Masters 2019 Spring jest już historią. W walce o mistrzostwo turnieju dla najlepszych drużyn regionalnych lig Europy zmierzyły się Misfits Premier oraz SK Gaming Prime – reprezentanci odpowiednio Francji oraz Niemiec. Obie formacje miały już okazję skrzyżować miecze podczas fazy play-in i wówczas po zwycięstwo sięgnęli gracze SK. Dzisiaj jednak nie mieli wiele do powiedzenia i po zaledwie trzech potyczkach na Summoner’s Rift musieli pożegnać się z nadzieją na mistrzostwo.

Misfits Premier
3:0 SK Gaming Prime

Największy wkład dwie pierwsze wygrane Misfits Premier miał botlaner formacji, Matúš „Neon” Jakubčík. W pierwszej grze totalnie zdominował swoją linię zyskując przewagę, której SK w pewnym momencie nie było w stanie sprostać. Po przerwie lepiej zaczęli reprezentanci Niemiec, a po zdobyciu przez nich Nashora wszystko wskazywało na wyrównanie. Triple kill Neona był jednak gwoździem do trumny SK Gaming Prime w tym starciu.

W tym momencie podopieczni Lamine-Lounisa „Kananiego” Khouaniego znaleźli się pod ścianą, a po udanym początku trzeciej bitwy w wykonaniu Adama „LIDERA” Ilyasova ich szanse na wygraną zawisły na włosku. Norweg nie pozwolił rywalom złapać oddechu i w 28. minucie był blisko zdobycia pentakilla. I choć ostatecznie musiał obejść się smakiem, to późniejszy ace na rywalach przypieczętował wygraną Misfits Premier w tym meczu oraz całej serii.

Razem z mistrzowskim tytułem Misfits Premier zainkasowało 40 tysięcy euro. SK Gaming Prime musi natomiast zadowolić się 25 tysiącami euro. Pełną klasyfikację znajdziecie poniżej:

1. Misfits Premier 40 000 €
2. SK Gaming Prime 25 000 €
3.-4. MAD Lions E.C., Fnatic Rising 13 500 €
5.-8. BIG, Splyce Vipers, Ventus Esports, Team LDLC 8 000 €
9.-12. Defusekids, Rogue Esports Club, Future Perfect WLG, For The Win Esports 4 000 €
13.-16. eNsure, AS Trenčín eSports, Random 5, Campus Party Sparks 2 500 €
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hunterace mistrzem świata w Hearthstone'a!

Poznaliśmy kolejnego mistrza świata w Hearthstone'a. Dzisiejszym popołudniem w stolicy Tajwanu, Tajpeju, po puchar za zwycięstwo w Hearthstone World C...