Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 22-28 kwietnia

Minął kolejny tydzień po brzegi wypełniony esportowymi wydarzeniami. Na przestrzeni ostatnich siedmiu dni rozstrzygnięty został kolejny polski lan CS:GO, Andrzej Duda zaprezentował Narodową Drużynę Esportu, a nasz kraj zyskał reprezentanta na Fortnite World Cup 2019. O tych i wielu innych ciekawych zdarzeniach przeczytasz w naszym kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

devils.one wygrywa LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów

Za nami LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów. W turnieju tym spotkali się zwycięzcy czołowych rodzimych zawodów, jak ESL Mistrzostw Polski, Polskiej Ligi Esportowej czy GG League 2018. Po dwudniowej rywalizacji triumfatorem zostali reprezentanci devils.one.

devils.one niezwyciężone. TaZ i spółka wygrywają LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów

Andrzej Duda zaprezentował Narodową Drużynę Esportu

Prezydent Andrzej Duda powołał we wtorek Narodową Drużynę Esportu, w której znaleźli się jedni z najlepszych w Polsce zawodników FIFA. Obecnie znamy ośmiu reprezentantów nowej formacji, a dwóch kolejnych zostanie wyłonionych w eliminacjach w najbliższym czasie.

Prezydent Andrzej Duda zaprezentował Narodową Drużynę Esportu

Virtus.pro rozpoczęło bootcamp

Reprezentanci Virtus.pro nie mogą być dumni ze swoich ostatnich wyników. Polska formacja rozpoczęła w środę bootcamp na stadionie GKS-u Tychy, a zgrupowanie jednej z topowych polskich formacji potrwa przez kilka dni.

Virtus.pro rozpoczyna bootcamp na stadionie GKS-u Tychy

Dwie nowe mapy dodane do Counter-Strike’a

Kolejna aktualizacja Counter-Strike: Global Offensive już dostępna na serwerach. Tym razem twórcy gry wprowadzili sporo poprawek na różnych mapach, a także postawili na dwie nowe mapy – Workout oraz Ruby.

Aktualizacja CS:GO – 26 kwietnia

Yuumi kolejną bohaterką w League of Legends

W ostatnim czasie pojawiało się wiele doniesień na temat nowej postaci w League of Legends. Według ostatnich informacji najnowszą bohaterką w grze będzie Yuumi, postać wspierająca, która będzie polegać głównie na rzucaniu zaklęć.

Yuumi kolejną bohaterką w League of Legends! Ujawniono oficjalny teaser postaci

Polak wygrywa kwalifikacje i awansuje na Fortnite World Cup

luKi tjk zwyciężył w trzecim tygodniu kwalifikacji do Fortnite World Cup i dzięki temu już w lipcu poleci do Stanów Zjednoczonych walczyć o część z puli 30 milionów dolarów. Prócz niego w zawodach wzięło jeszcze kilkudziesięciu Polaków, z których najlepszym okazał się Dawid „Daav” Grzybek.

Pierwszy Polak na Fortnite World Cup! luKi tjk zwycięzcą trzecich kwalifikacji

Profesjonalna drużyna LoL-a wyrzucona z ligi za ustawianie meczów

Dragon Gate Team, który bierze udział w League of Legends Master Series został wykluczony z ligi za ustawianie meczów. W aferze brali udział właściciel, dżungler i dwóch trenerów drużyny. Reakcja Riot Games była błyskawiczna, a twórcy gry postanowili nałożyć na winne osoby kary.

Profesjonalna drużyna LoL-a wyrzucona z azjatyckiej ligi za ustawianie meczów!

Misfits Premier wygrywa EU Masters 2019 Spring

Wiosenne rozgrywki European Masters 2019 już za nami. W wielkim finale imprezy Misfits Premier zmierzyło się z SK Gaming Prime. Pierwsza wymieniona ekipa wygrała pojedynek 3:0 i dzięki teamu zgarnęła 40 tysięcy euro, a SK zainkasowało 25 tysięcy euro.

Misfits Premier triumfatorem EU Masters 2019 Spring!

Tryb okresowy Avengers: Koniec Gry już dostępny w Fortnite

W ostatnich dniach na absolutnym szczycie znajduje się najnowszy film Marvela – Avengers: Koniec Gry. Jego twórcy wraz z Epic Games przygotowali nowy tryb okresowy w Fortnite, który jest przeznaczony dla fanów uniwersum.

Fortnite v8.50: tryb okresowy Avengers: Koniec gry już dostępny

Wisła Płock zatrudnia skład average25iq

Do niedawna Wisła Płock posiadała dywizje FIFY i League of Legends. Włodarze mazowieckiego klubu sportowego postanowili jednak otworzyć się na kolejny tytuł esportowy i zakontraktowali profesjonalny skład Counter-Strike: Global Offensive.

Wisła Płock wchodzi na scenę CS:GO i zatrudnia skład average25iq

Znamy nową datę Games Clash Masters 2019

Kilka tygodni temu poznaliśmy datę Majora przygotowywanego przez StarLadders. Problem był w tym, że nakładała się ona z Games Clash Masters 2019. W piątek organizatorzy rodzimego turnieju ujawnili nam nową datę swojej imprezy.

Znamy nową datę rozegrania Games Clash Masters 2019


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwie porażki Eternal w Dallas, Spitfire zagra w play-offach OWL Stage 2

Pierwszy wyjazdowy tydzień Overwatch League za nami. Bez wątpienia pozytywnych wspomnieć z Dallas mieć nie będą jednak gracze Paris Eternal, którzy pr...