fot. ESL

Korzystasz z Windows XP/Vista? W takim razie niebawem nie zagrasz w League of Legends

Niektórzy gracze League of Legends mogą już za dwa tygodnie stracić możliwość gry w ich ulubiony tytuł. Wszystko za sprawą oficjalnego końca wsparcia dla użytkowników systemów operacyjnych Windows XP oaz Vista. Jak poinformowało Riot Games, aktualizacja obarczona numerkiem 9.9 będzie ostatnią, która pozwoli na uruchomienie gry na wspomnianych wyżej wersjach systemu.

Wczorajszy komunikat ze strony twórców gry był tylko przypomnieniem, bo już niespełna pół roku temu było wiadomo, że w 2019 roku zakończy się wsparcie dla starszych wersji Okienek. Riot swoją decyzję tłumaczy tym, że sam Microsoft nie zapewnia już wsparcia zabezpieczeń dla obu systemów. To z kolei znacząco utrudnia pracę inżynierów, którzy poświęcają mnóstwo czasu i zasobów, aby zapewnić komfortową i bezpieczną grę dla garstki osób.

Jak poinformowali deweloperzy, mniej niż jeden procent aktualnych graczy League of Legends korzysta z systemów Windows XP/Vista. Jedyną rzeczą, która pozwoli im wciąż grać w produkcję Riot Games będzie natychmiastowa przesiadka do nowszych wersji systemu od Microsoftu, takich jak Windows 7, 8.1 czy 10.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

devils.one zagra z SuperNitro1 na start drugiego dnia ESL MP w LoL-a

Przed nami drugi dzień zmagań w ramach pierwszego tygodnia ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Wczorajsza rywalizacja dostarczyła nam sporej da...