fot. AGO Esports/Michał Mazurek

AGO żegna się z kwalifikacjami do DreamHack Open Summer

AGO Esports nie zobaczymy na DreamHack Open Summer 2019. Polska formacja zakończyła swoją przygodę w kwalifikacjach na półfinale. Zespół Grzegorza „SZPERO” Dziamałka poniosła w nim klęskę w pojedynku z Winstrike Team.

AGO Esports
0 : 2 Winstrike Team

(kw. DH Open Summer – półfinał)
14 7 Mirage 8 16
7 8
11 8 Overpass 7 16
3 9
Train

Sytuacja w pierwszych rundach zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pistolety wygrało AGO, jednak za chwilę zespół Georgiego „WorldEdita” Yaskina wyrównał, wygrywając force’a. Na podobną strategię zdecydowała się piątka prowadzona przez Mikołaja „miNIr0xa” Michałkówa i to okazało się trafną decyzją, bo nie dość, że Jastrzębie wygrały mimo niepełnego wyposażenia, to na dodatek odniosły triumf w kolejnych dwóch rundach. Dobra passa polskiej piątki nie trwała długo, bo w kolejnych starciach Winstrike wyrównało 4:4. Następne potyczki także nie układały się pomyślnie dla graczy AGO – ich rywal szybko uciekł z wynikiem na 7:4. Wtedy do głosu wreszcie powrócili Polacy, którzy zdołali uratować rezultat przed końcem pierwszej połowy, przegrywając zaledwie jednym punktem. Po zmianie stron AGO Esports zgarnęło pistolety, a także kolejną rundę. W trzeciej odsłonie triumf odniosło Winstrike, przejmując tym samym inicjatywę. Następne minuty ponownie były dynamiczne, bo obie piątki wymieniły się seriami zwycięstw. Finalnie wyszło to na korzyść podopiecznym Daniila „pipsoNa” Mescheryakova, którzy po intensywnej końcówce odnieśli zwycięstwo.

Overpass znacznie lepiej ułożył się dla zawodników znad Wisły, którzy mimo porażki w rundzie pistoletowej byli w stanie szybko wyjść na prowadzenie 2:1. Równie z powodzeniem Jastrzębie radziły sobie w następnych potyczkach, powiększając swój dorobek na 7:3. Wtedy też doszło do zwrotu akcji – Winstrike znalazło sposób na dobrze atakujące AGO i ostatecznie odrobiło niemal wszystkie straty, tracąc tylko jedno oczko do swojego rywala na koniec pierwszej połowy. SZPERO i spółka po stronie broniącej zgarnęli pistolety, a także następną rundę. Mimo to gracze Winstrike szybko odpowiedzieli i wysunęli się na prowadzenie 13:10 i do samego końca nie wypuścili już zwycięstwa z rąk. W rozstrzygających rundach podopieczni miNIroxa nie zdołali się przebudzić i przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Winstrike Team pokonując AGO Esports zapewnił sobie miejsce w finale kwalifikacjach, gdzie o awans na DreamHack Open Summer zawalczy z Valiance. Pojedynek ten zaplanowany jest na godzinę 19:00.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ogłoszono UCC Summer Smash. W stawce trzy polskie drużyny!

Rosyjska firma zajmująca się organizacją imprez esportowych, U Can Company, ogłosiła internetowy turniej skierowany dla profesjonalnych drużyn CS:GO –...