Zmian w Rogue ciąg dalszy. Po fatalnym wiosennym splicie League of Legends European Championship z zespołu odszedł Mateusz "Kikis" Szkudlarek, a dzisiaj za porozumieniem stron organizacja rozwiązała umowę z asystentem trenera – Edwardem "Edwardem" Abgaryanem.

Jeszcze w ubiegłym sezonie Armeńczyk wychodził na scenę jako profesjonalny gracz i zdołał awansować na Mistrzostwa Świata razem z Gambit Esports. Drużynie tej nie udało się jednak przebrnąć przez fazę play-in i zawodnik jako jedyny zdecydował się na odejście z drużyny. Na początku tego roku Edward dołączył do Rogue jako asystent Simona "Freddy22" Payne'a, jednakże pierwszy split w tej roli nie był dla niego szczególnie udany.

Kikis i spółka od początku prezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Po kilku kolejkach Rogue było bardzo bliskie utraty jakiejkolwiek szansy na awans do play-offów, przez co włodarze organizacji zdecydowali się na przesunięcie Oskara "Vandera" Bogdana oraz Finna "Finna" Wiestala do głównego składu. Trzeba przyznać, że w ekipie coś drgnęło, jednak wystarczyło to tylko na wygraną w dwóch spotkaniach, czego efektem było ostatnie, dziesiąte miejsce w lidze.

Czy to koniec roszad w tej organizacji? Prawdopodobnie nie, ponieważ o miejsce w zespole biją się Martin "HeaQ" Kordmaa oraz Paweł "Woolite" Pruski. Do czasu pierwszego meczu pozostało jeszcze sporo czasu, dlatego fani polskiego botlanera będą musieli uzbroić się w cierpliwość czekając na ogłoszenie podstawowego składu Rogue.