STS
fot. ESL/Gabriel Jiménez

Giants zamyka listę uczestników BLAST Pro Series Madrid 2019

Znamy już wszystkie ekipy, które wystąpią podczas BLAST Pro Series Madrid 2019. Jako ostatnie do tego grona dołączyło Giants Gaming, które w rozegranym dziś finale iberyjskich eliminacji okazało się lepsze od Movistar Riders. Tym samym Portugalczycy zapisali się w historii, stając się pierwszą drużyną, która miejsce na imprezie z cyklu BLAST Pro Series otrzymała dzięki wygranej w turnieju kwalifikacyjnym.

Sam mecz miał bardzo zacięty przebieg i rozstrzygnięty został dopiero po trzech mapach. Co prawda pierwszą, Nuke’a, zdobyło Giants, ale dopiero po comebacku, gdy od wyniku 5:10 przeszło do 16:14. Na odpowiedź Movistar nie trzeba było długo czekać – Hiszpanie zemścili się na rywalach na Overpassie, spokojnie triumfując tam 16:10. O wszystkim przesądzić miało więc Vertigo. A tam zdarzyć się mogło dosłownie wszystko, tym bardziej, że wiele zespołów nadal nie do końca radzi sobie z grą na tej arenie. Tym razem szczęście było po stronie Ricardo „foxa” Pacheco i jego kolegów, którzy na przerwę schodzili z aż dziewięciopunktowym prowadzeniem i mimo usilnych prób oponentów nie wypuścili już korzystnego rezultatu z rąk, przypieczętowując swój awans wynikiem 16:12.

Tym samym dzisiejszy harmonogram głównej imprezy będzie prezentować się następująco:

10 maja

1. runda

20:45 Cloud9 vs Giants Gaming TBD
20:45 ENCE vs Natus Vincere Mirage
20:45 Astralis vs Ninjas in Pyjamas Dust2

2. runda

22:15 Ninjas in Pyjamas vs ENCE Nuke
22:15 Cloud9 vs Natus Vincere Mirage
22:15 Astralis vs Giants Gaming TBD

BLAST Pro Series Madrid 2019 odbędzie się 10 i 11 maja w mogącej pomieścić do 12 tysięcy widzów Madrid Arenie. Łączna pula nagród wyniesie w sumie 250 tysięcy dolarów, z czego zwycięzcy zawodów zgarną 125 tysięcy. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Liquid i Invictus na szczycie po pierwszym dniu MSI 2019

Pierwszy dzień Mid-Season Invitational 2019 dobiegł końca. Ścisła światowa czołówka League of Legends rozegrała dzisiaj pierwsze mecze w ramach jedneg...