Fani Flash Wolves wreszcie mają powody do zadowolenia. Ich ulubieńcy odnieśli pierwsze zwycięstwo na Mid-Season Invitational 2019, pokonując po blisko trzech kwadransach Phong Vũ Buffalo. Dla ekipy gospodarzy to już trzecia porażka w fazie grupowej i jeśli liczy na awans do kolejnego etapu, musi zacząć zdobywać punkty w nadchodzących meczach.

Phong Vũ Buffalo Phong Vu Buffalo 0:1 Flash Wolves Flash Wolves

Po dziesięciu bezkrwawych minutach pierwszą krew przelał Dang "BigKoro" Ngoc Tai. Choć to Flash Wolves otworzyły stan zniszczonych wież, to przewaga była po stronie PVB, a po przegranej walce w 17. minucie szanse na wygraną Wilków drastycznie zmalały. Zresztą, sami zawodnicy grali tak, jakby już nie wierzyli w wygraną – zamiast tego oglądaliśmy głęboką defensywę i oczekiwanie na ruchy rywali.

Te Phong Vũ Buffalo wykonywało z każdą minutą, pogłębiając różnicę między zespołami. I gdy wydawało się, że jeden teamfight na dobre pogrąży Flash Wolves, przesadna agresja Bawołów umożliwiła FW powrót do gry. A przynajmniej tak się wydawało po zdobyciu Nashora, ale tylko dwóch graczy z fioletowym wzmocnieniem to było za mało, aby choć... osiągnąć dodatni Baron Power Play.

Mimo nie najlepszego wykorzystania Barona Wilkom udało się zmniejszyć nieco deficyt, a z czasem nawet wyjść na prowadzenie. Sęk w tym, że 500 sztuk złota przewagi w 35. minucie to jest żadna przewaga. Tym bardziej, że większość funduszy FW była w kieszeni Shina "Rathera" Hyeong-seopa i przy jego śmierci posypałaby się cała piątka. Wykorzystując jednak lęk rywali przy podejmowaniu teamfightów Wilki zdobyły Starszego Smoka i Barona. Wkrótce po tym Flash Wolves dopięło swego – po wyłączeniu trzech rywali Su "Hanabi" Chia-Hsiang i spółka ruszyli na ich nexus i postawili kropkę nad i.

Za kilka minut do walki staną Invictus Gaming oraz Team Liquid. Przed startem drugiego dnia obie formacje nosiły miano niepokonanych, ale porażka Liquid z G2 Esports zepchnęła triumfatorów LCS na trzecie miejsce. Starcie Mistrzów Świata z reprezentantami Ameryki Północnej będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube. Po więcej informacji dotyczących Mid-Season Invitational 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.