fot. Marceli "Guti" Kaźmierczak / PACT

Porażka PACT na starcie olsztyńskich eliminacji do GG League 2019

Od porażki swoją przygodę z olsztyńskimi eliminacjami do Good Game League 2019 rozpoczął Actina PACT. Rodzima drużyna nie miała większych szans i gładko poległa z uczestnikami ostatniego Majora z Winstrike Teamu. Większy opór w równolegle rozgrywanym meczu stawiało za to Windigo Academy, ale i ono musiało uznać wyższość swojego rywala, którym było Sprout.

Winstrike Team 16 : 5 Actina PACT

(el. GG League Olsztyn – grupa B)
16 10 Mirage 5 5
6 0

Pierwsze minuty meczu wyglądały bardzo obiecująco. PACT bowiem, mimo przegranej pistoletówki, walczył z bardziej utytułowanym rywalem jak równy z równym i w pewnym momencie prowadził nawet 3:2. Niestety na tym osiągnięcia rodzimej formacji się zakończyły, bo w kolejnych minutach pozwoliła ona zepchnąć się do rozpaczliwej defensywy. Winstrike tak naprawdę robiło na serwerze co tylko chciało i m.in. dzięki rozgrywającemu świetne spotkanie Kirillowi „Boombl4’owi” Mikhailovowi pierwszą połowę kończyło z pięciopunktową przewagą. Wynik ten Rosjanie osiągnęli zresztą po teoretycznie trudniejszej stronie, co sprawiało, że sytuacja PACT stawała się jeszcze bardziej rozpaczliwa. Tak naprawdę tylko cud mógł ocalić Polaków przed porażką, ale ten się nie wydarzył. Co więcej, reprezentanci gospodarzy nie zdołali zgarnąć już ani jednego oczka i finalnie boleśnie polegli w stosunku 5:16.

Sprout 16 : 10 Windigo Academy

(el. GG League Olsztyn – grupa A)
16 9 Train 6 10
7 4

Niespodziewanie lepiej w rozgrywane na Trainie spotkanie weszła akademia Windigo, która zgarnęła pistoletówkę i następującą po niej rundę. Czy zatem mogliśmy liczyć, że Ukraińcy pognębią wyżej notowanych Niemców? Nic z tych rzeczy, bo Sprout wreszcie się przebudziło i zanotowało imponującą serię ośmiu zdobytych z rzędu oczek, dzięki czemu nawet mimo słabszej końcówki pierwszej połowy mogło cieszyć się prowadzeniem 9:6. A przecież przed naszymi zachodnimi sąsiadami była jeszcze gra po teoretycznie łatwiejszej stronie, wydawało się więc, że cały mecz znajduje się pod ich pełną kontrolą. I tak na dobrą sprawę było, gdyż bardzo szybko podopieczni Tobiasa „towa b” Herberholda dopisali do swojego dorobku piętnasty punkt. Wtedy co prawda Windigo Academy szaleńczo rzuciło się, by powalczyć jeszcze o dogrywkę, ale nie zdało się to na zbyt wiele, w efekcie czego gracze z Europy Wschodniej polegli 10:16.

Już za chwilę kolejne dzisiejsze mecze – AVEZ Esport podejmie OFFSET Esports, zaś AGO Esports zmierzy się z eXtatus. Po więcej informacji na temat olsztyńskich eliminacji do Good Game League 2019 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MSI 2019: Flash Wolves z pierwszą wygraną, PVB wciąż na dnie

Fani Flash Wolves wreszcie mają powody do zadowolenia. Ich ulubieńcy odnieśli pierwsze zwycięstwo na Mid-Season Invitational 2019, pokonując po blisko...