JarkoS

JarkoS zagra na mistrzostwach świata w Fortnite! Zeek tuż poza czołową ósemką

Za nami piąty tydzień kwalifikacji do Fortnite World Cup 2019. W zmaganiach ponownie wzięło udział najlepszych 3000 zawodników, którzy zakwalifikowali się do dzisiejszych rozgrywek w sobotnich otwartych półfinałach. Do lanowego etapu rozgrywek awansowało łącznie ośmiu graczy, wśród których znalazł się jeden Polak.

Zwycięzcą dzisiejszych zawodów został 15-letni LeTsHe z Teamu Atlantis. Zdeklasował on wszystkich swoich przeciwników, gromadząc na koncie równe dwadzieścia punktów więcej od zajmującego drugą lokatę… Jarka „JarkoSa” Kalety, grającego od kwietnia w AGO Esports. Jest on drugim naszym rodakiem po Łukaszu „luKi tjk” Królu, który wystąpi na odbywającej się w Nowym Jorku imprezie. JarkoS w naszym kraju najbardziej znany jest ze swojego triumfu w turnieju indywidualnym podczas polskiej edycji ESL Katowice Royale 2019.

Tuż za rodzimym zawodnikiem znalazł się Jonas „Klusia” Colkær Thomsen, który miał tylko jedno oczko mniej i zgarnął dokładnie tyle samo punktów, co znajdujący się na 4. pozycji Martin „MrSavage” Foss Andersen z NRG Esports.

Pełna lista zawodników zakwalifikowanych do Fortnite World Cup 2019 w 5. tygodniu eliminacji wygląda następująco:

LeTsHe JarkoS Klusia MrSavage
Issa Snayzy smeef BlastR

Sporego pecha miał inny reprezentant AGO – Aleksander „Zeek” Zygmunt, który ukończył dzisiejszy turniej na dziewiątej, pierwszej niepremiowanej awansem lokacie. Dobrze spisał się również Maciej „Teeq” Radzio z Dynamind. Polak zajął 25. miejsce w klasyfikacji zawodów. Pozostali rodzimi gracze znaleźli się jednak dużo dalej, a zdecydowana ich większość nie uplasowała się nawet w czołowej setce.

Już za tydzień wystartuje kolejna runda turnieju prowadzącego ku finałom Mistrzostw Świata Fortnite. Podczas czwartej kolejki zmagań ponownie zobaczymy rozgrywki w parach, a z półtora tysiąca ekip biorących udział w zawodach tylko cztery najlepsze zagwarantują sobie miejsce na prestiżowej imprezie.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ex-devils.one przyjmuje nazwę Aristocracy

Pod koniec kwietnia esportową część polskiej społeczności CS:GO rozgrzewały wieści z obozu ekipy Wiktora "TaZa" Wojtasa, która po krótkiej współpracy...

>