fot. twitter.com/100Thieves

Amazing nowym nabytkiem 100 Thieves. Soligo zostaje w głównym składzie

Do niedawna Maurice „Amazing” Stückenschneider piastował stanowisko głównego trenera oraz menadżera strategicznego FC Schalke 04 Evolution, czyli drużyny akademii klubu sportowego z Gelsenkirchen. Na początku kwietnia 25-latek ogłosił jednak, że nie zamierza kontynuować swojej kariery szkoleniowca i ma zamiar wrócić do profesjonalnej gry. Wówczas mało kto spodziewał się, że Niemiec wróci już w letnim splicie, lecz wbrew wszelkim oczekiwaniom został on dziś zaprezentowany jako dżungler 100 Thieves.

Kiedy w ubiegłym roku Amazing ogłosił, że zawiesza profesjonalną karierę, większość fanów europejskich rozgrywek League of Legends była po prostu w szoku. Niemiecki dżungler ledwie dołączył do FC Schalke 04, a to momentalnie wystrzeliło z formą i dotarło aż do wielkiego finału play-offów EU LCS 2018 Summer, gdzie koniec końców uległo Fnatic. Co ciekawe nie była to jedyna okazja S04 do awansowania na ubiegłoroczne Mistrzostwa Świata, bowiem później Amazing i spółka znaleźli się w finale EU Regional Finals 2018, lecz z tego pojedynku również wrócili na tarczy. Mimo braku awansu na Worldsy, entuzjaści zespołu mogli mieć ogromne oczekiwania wobec zespołu na sezon 2019, ale wtedy sztab szkoleniowy postanowił dokonać rewolucji w składzie i zatrzymać przy sobie tylko Eliasa „Upseta” Lippa. Od tamtego czasu Amazing pełnił rolę trenera w akademii Schalke, ale nie był to najbardziej udany okres w jego karierze.

Do udanych nie należał także wiosenny split w wykonaniu 100 Thieves. Zespół, który przed rozpoczęciem sezonu został okrzyknięty składem z potencjałem na 1. miejsce w lidze, okazał się być kompletnym niewypałem i zakończył zmagania na ostatnim miejscu w LCS. Fatalne wyniki Złodziei zmusiły włodarzy organizacji do zmian w składzie, dzięki czemu ostatecznie najpierw pozbyto się Choia „huhiego” Jae-hyuna, a teraz także Andy’ego „AnDy” Hoanga. Co ciekawe miejsce huhiego w drużynie zajął wówczas niedoświadczony Max „Soligo” Soong, który często miał problemy w LCS, ale organizacja zdecydowała się mu zaufać i to właśnie on będzie midlanerem głównego składu 100 Thieves.

Tak prezentuje się skład 100 Thieves na letni split LCS 2019:

Kim „Ssumday” Chan-ho
Maurice „Amazing” Stückenschneider
Max „Soligo” Soong
Bae „Bang” Jun-sik
Zaqueri „aphromoo” Black
Neil „pr0lly” Hammad
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polska vs Europa Wschodnia – dziś mecze Virtus.pro, x-komu i drużyny pashy

Jeżeli macie wolny dzień, to spokojnie możecie spędzić go oglądając mecze polskich drużyn na międzynarodowej arenie. Dziś bowiem rozegrane zostaną trz...