fot. Riot Games

Yuumi wkrótce na serwerach LoL-a. Co jeszcze wprowadzi patch 9.10?

Wszyscy fani League of Legends są aktualnie zajęci oglądaniem i śledzeniem najlepszych formacji świata rywalizujących podczas Mid-Season Invitational 2019, jednakże nie oznacza to, że producenci popularnej moby poszli na urlop. Minionej nocy na oficjalnych serwerach LoL-a pojawił się najnowszy patch o numerze 9.10, który co prawda jest nieco mniej obszerny od ostatniego, ale nadal wprowadza kilka interesujących modyfikacji w balansie bohaterów oraz przedmiotów. Dodatkowo to właśnie podczas tej aktualizacji w grze pojawi się Yuumi, Magiczna Kotka.

Zacznijmy od osłabień, bo te klasycznie już mają największy wpływ na grę. Pojawiająca się notorycznie zarówno w profesjonalnych, jak i zwykłych rozgrywkach Vayne w końcu dostała po uszach. Nocna Łowczyni co prawda nie będzie teraz niezdatna do gry, ale z pewnością będzie nieco rzadziej wybierana, a to wszystko dlatego, że jej superumiejętność nie będzie teraz skracać czasu odnowienia akrobacji aż o 50% na wszystkich poziomach, lecz odpowiednio o 30/40/50%. Znacząco osłabiona została natomiast Riven, która od lat irytowała wszystkich graczy swoją zbyt szybko odnawiającą się tarczą, przez co mogła jej używać prawie cały czas. W patchu 9.10 Waleczność (E) będzie odnawiała się aż o 4 sekundy dłużej na każdym poziomie umiejętności. Producenci League of Legends rekompensują tę zmianę wzmocnieniem Połamanych Skrzydeł (Q), gdyż te będą teraz ładować się nieco szybciej.

Nieco silniejsze w tym patchu będą natomiast takie postacie, jak chociażby Brand, Caitlyn, Graves czy też Soraka. W przypadku Płomienia Zemsty mamy do czynienia ze zwiększonymi obrażeniami E na wyższych poziomach oraz lepszym skalowaniem od mocy umiejętności. Grający Caitlyn będą teraz nagradzani za dobre rozstawianie pułapek w w początkowych etapach rozgrywki, bo dodatkowe obrażenia po złapaniu przeciwnika będą teraz większe. Jeżeli zaś chodzi o Gravesa, który ostatnimi czasy rzadko pojawia się w rozgrywkach, to producenci gry zdecydowali się zwiększyć jego obrażenia z Q na wyższych poziomach, co oczywiście wydaje się być marnym pocieszeniem dla tego bohatera. Zadowoleni mogą być natomiast entuzjaści Soraki, bo ta w patchu 9.10 będzie miała zwiększoną prędkość po trafieniu oponenta Deszczem Gwiazd, a prędkość ta będzie znikać o wiele wolniej.

Sporych zmian doczekało się także Ostrze Gniewu Guinsoo, czyli przedmiot często wybierany nie tylko przez marskmanów. Wprowadzenie najnowszej aktualizacji oznacza dla niego zmniejszoną częstotliwość aktywacji Widmowego Uderzenia oraz zwiększone i wyrównane przebicie pancerza oraz przebicie odporności na magię. Oprócz Guinsoo modyfikacje dotknęły także Złodzieja Esencji, który wzmocni naszą postać o 70, a nie 65 pkt. obrażeń od ataku, a także Runiczne Echa, gdyż te będą teraz o 125 sztuk złota tańsze.

Więcej informacji na temat patcha 9.10 znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
rallen

Trudne zadanie przed Aristocracy – Polacy nie będą faworytem według STS-u

Już dzisiejszego wieczoru powróci ESL Pro League Season 9, a wraz z nią do akcji ponownie wkroczy zespół Wiktora "TaZa" Wojtasa – tym razem wprawdzie...