x-kom
fot. ESL/Adela Sznajder

x-kom pewnie ogrywa Winstrike w UCC Summer Smash

Po drugim meczu x-kom teamu w UCC Summer Smash ręce same składają się do oklasków. Polacy w bardzo dobrym stylu rozprawili się z Winstrike Teamem, który jeszcze w niedzielę triumfował w olsztyńskich eliminacjach do GG League 2019, w wielkim finale pokonując AGO Esports.

Winstrike Team 0 : 2 x-kom team

(UCC Summer Smash – 2. runda)
Inferno Dust2 Mirage Nuke Overpass Train Vertigo
6 4 Mirage 11 16
2 5
7 5 Nuke 10 16
2 6
Vertigo

Trzy trafienia Pawła „reatza” Jańczaka w pierwszej rundzie pistoletowej były zwiastunem dobrego rozwoju sytuacji w kolejnych starciach. x-kom od początku meczu narzucił rywalom swój styl gry i raz za razem przełamywał ich szyki obronne. Bezradne Winstrike długo było w stanie tylko biernie przyglądać się działaniom naszych rodaków, a obudziło się dopiero po jedenastu przegranych potyczkach! Trzeba przyznać, iż zryw uczestników ostatniego Majora wypadł całkiem przyzwoicie, bo drużyna ta do przerwy nie oddała Polakom już żadnego punktu. Piątka z regionu CIS zgarnęła także drugą pistoletówkę, lecz chwilę później zareagował wreszcie x-kom, który szybko dokończył dzieła zniszczenia. Spora w tym zasługa Oskara „oskarisha” Stenborowskiego, który w bardzo ważnej rundzie popisał się skutecznym clutchem 1vs3.

Paweł „innocent” Mocek wraz z kompanami bardzo udanie otworzyli także batalię na wybranym przez siebie Nuke’u, choć Winstrike tym razem zapunktowało już w czwartej próbie. Na niewiele to jednak się zdało, gdyż skład znad Wisły znów zaprezentował nam bardzo dobrą grę w ofensywie. Polacy długo i konsekwentnie budowali swoją przewagę, a na słowa pochwały szczególnie zasłużył sobie reatz, który po dwunastu starciach mógł pochwalić się bilansem 15-3. Pod koniec pierwszej części gry ponownie odżył  jednak zespół z regionu CIS, który zniwelował straty do stanu 5:10. I wtedy doszło do tragedii – w drugiej pistoletówce x-kom nie poradził sobie w sytuacji 5vs1. Klęska ta nie zdeprymowała jednak naszych rodaków, którzy na dobrą sprawę w starciach z pełnym wyposażeniem nie dali rywalom żadnych szans i po kilkunastu minutach mogli już cieszyć się z naprawdę wyraźnej wygranej.

Dzięki dzisiejszej wygranej x-kom obecnie posiada na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Oprócz ekipy oskarisha w UCC Summer Smash udział biorą jeszcze trzy inne rodzime formacje – Virtus.pro, Izako Boars oraz youngsters. Dwa pierwsze wymienione składy znajdują się w identycznej sytuacji co gracze spod znaku iksa, natomiast Jarosław „pashaBiceps” i spółka wkrótce będą musieli walczyć o swój turniejowy byt.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Complexity wystąpi ze zmiennikiem także w drugiej fazie grupowej ESL Pro League

Dziś informowaliśmy, że z powodu problemów wizowych eUnited będzie być może zmuszone skorzystać podczas drugiej fazy grupowej ESL Pro League Season 9...

>