fot. BIG

smooya na dłużej w Renegades

Początkowo wydawało się, że Owen „smooya” Butterfield trafia do Renegades tylko na moment. Brytyjczyk miał pomóc ekipie w związku z chwilowymi problemami natury wizowej, z którymi borykał się Sean „Gratisfaction” Kaiwai, ale teraz wiemy już, że w formacji z Antypodów pobędzie on nieco dłużej niż tylko „chwilę”.

Dziś władze organizacji poinformowały, iż wypożyczenie Butterfielda z BIG zostało przedłużone i obowiązywać będzie nie tylko podczas drugiej fazy grupowej ESL Pro League, ale również w trakcie cs_summit 4 i DreamHack Masters Dallas 2019. A wszystko dlatego, że Kaiwai nadal nie uzyskał odpowiednich dokumentów, przez co nie może on wjechać na teren Stanów Zjednoczonych, a wszystkie wyżej wymienione imprezy odbywać się będą właśnie tam.

Od lutego tego roku smooya przebywał na ławce rezerwowych BIG, przez co ominął go występ na Intel Extreme Masters Katowice 2019. W kwietniu pomocną dłoń do 19-latka wyciągnęło jednak Renegades, które z jego wsparciem przebrnęło przez pierwszą fazę grupową EPL, pokonując INTZ Esports i NRG Esports. Sam Butterfield był jednym z bardziej wyróżniających się członków drużyny i we wszystkich rozegranych meczach wypracował łączny rating na poziomie 1,16 – lepiej wypadł tylko Joakim „jkaem” Myrbostad z wynikiem 1,23.

W związku z tym w najbliższym czasie skład Renegades będzie prezentować się następująco:

  • Aaron „AZR” Ward
  • Justin „jks” Savage
  • Joakim „jkaem” Myrbostad
  • Jay „liazz” Tregillgas
  • Owen „smooya” Butterfield – zmiennik
  • Aleksandar „kassad” Trifunovic – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ENCE wycofuje się z 31. sezonu ESEA MDL

ENCE to najwyżej sklasyfikowana w światowym rankingu formacja, która nie bierze udziału w ESL Pro League. Ta sytuacja nieprędko ulegnie zmianie, wszak...