fot. ESL/Bart Oerbekke

x-kom zaczyna LOOT.BET HotShot Series Season 3 od wygranej, porażka PACT

Kolejny turniej internetowy to kolejne okazje na zwycięstwa na międzynarodowej arenie? Z takiego założenia wyszli gracze x-kom teamu, którzy pokonali Epsilon Esports w swoim pierwszym meczu w LOOT.BET HotShot Series Season 3. Gorycz porażki przełknąć musieli za to reprezentanci Actina PACT, którzy ulegli Copenhagen Flames.

Pierwsza część rywalizacji na Vertigo z udziałem x-komu toczyła się zrywami – inicjatywa co jakiś czas przechodziła z rąk do rąk, a w przerwie na tablicy wyników widniał rezultat 9:6 na korzyść naszych rodaków. Skład znad Wisły co prawda poległ w drugiej pistoletówce, lecz nie przeszkodziło mu to w szybkim zakończeniu premierowej mapy. Polacy po zakupieniu lepszego wyposażenia wygrali aż siedem z ośmiu rund, triumfując 16:9. Batalia na Duście2 w swojej początkowej fazie była natomiast niemalże lustrzanym odbiciem poprzedniego starcia – tym razem to Epsilon cieszył się z trzech oczek przewagi tuż przed zmianą stron. Skuteczna defensywa Pawła „reatza” Jańczaka i spółki sprawiła, iż rodzimi gracze zbliżyli się na wyciągnięcie ręki do zwycięstwa w dwóch mapach, lecz w końcówce rywale znów nabrali wiatru w żagle, wygrywając 16:14. Potyczka na Inferno z początku była demonstracją siły x-komu, lecz wraz z upływem czasu drużyna ta nieco spuściła z tonu. Kryzys Polaków zakończył się jednak chwilę po zmianie stron, gdy przeszli oni do skutecznej ofensywy i wkrótce zapewnili sobie cenne zwycięstwo.

PACT swój mecz rozpoczął od naprawdę przekonywującej wygranej na Inferno. Dawid „lunAtic” Cieślak wraz z kompanami zgarnęli aż dziesięć premierowych rund i naturalnie nie zmarnowali tak ogromnej przewagi. Copenhagen Flames starało się jeszcze wrócić do gry, ale były to próby z góry skazane na niepowodzenie i Polacy pewnie triumfowali 16:6. Początek bitwy na Trainie wskazywał, iż może czekać nas powtórka z rozrywki, lecz przy wyniku 7:2 w grze naszych rodaków coś się zacięło. Duńczycy skorzystali z zawahania PACT-u i tracąc już tylko cztery oczka doprowadzili do remisu w całym spotkaniu. Skandynawski zespół użył nabranego rozpędu w pierwszych minutach batalii na Nuke’u, kiedy raz za razem powstrzymał natarcia podopiecznych Adriana „IMD” Piepera. Deficyt punktowy Polaków rósł w zawrotnym tempie, a CPH Flames konsekwentnie wykorzystywało bezradność naszych rodaków. Na słowa uznania bez wątpienia zasłużył sobie jednak Piotr „morelz” Taterka, który mimo druzgoczącej klęski 4:16 zdołał zanotować aż dwadzieścia trafień, znacząco wyróżniając się na tle swoich kolegów.

Tak wyglądają szczegółowe wyniki:

15 maja
19:00 Epsilon Esports 1:2 x-kom team Vertigo 9:16
Dust2 16:14
Inferno 9:16
19:00 Actina PACT 1:2 Copenhagen Flames Inferno 16:6
Train 11:16
Nuke 4:16

W LOOT.BET HotShot Series Season 3 udział bierze także AGO Esports, które swój pierwszy mecz rozegra pojutrze. W puli nagród tej internetowej imprezy znajduje się 15 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fnatic wyrywa zwycięstwo z rąk HellRaisers i włącza się do walki o finały EPL

Po porażce w inauguracyjnym meczu Fnatic zostało postawione pod ścianą przed kolejnym pojedynkiem w drugiej fazie grupowej ESL Pro League Season 9. Sz...