STS
fot. materiały prasowe

Dwie zagraniczne drużyny nie pojawią się na Meet Poincie

Na warszawskim Meet Poincie, który w tym roku stanowi eliminacje do Games Clash Masters 2019, miały zagrać dwie zagraniczne piątki. Tak się jednak nie stanie, bowiem problemy wizowe zatrzymały graczy se7en eSports oraz Vaevictis Esports. To oznacza, że lista uczestników stołecznych zmagań została skrócona na razie do zaledwie sześciu formacji. Drużyny reprezentujące odpowiednio Kazachstan i […]

Na warszawskim Meet Poincie, który w tym roku stanowi eliminacje do Games Clash Masters 2019, miały zagrać dwie zagraniczne piątki. Tak się jednak nie stanie, bowiem problemy wizowe zatrzymały graczy se7en eSports oraz Vaevictis Esports. To oznacza, że lista uczestników stołecznych zmagań została skrócona na razie do zaledwie sześciu formacji.

Drużyny reprezentujące odpowiednio Kazachstan i Rosję nie tak dawno mogły cieszyć się z awansu na imprezę poprzedzającą GCM za pośrednictwem otwartych kwalifikacji. Wtedy oprócz nich podobny sukces osiągnęła Wisła Płock. Niestety, po raz kolejny esport zderzył się z powracającym jak bumerang problemem. Zespoły ze wschodu nie dostały pozwolenia na przyjazd do Polski i tym samym nie zaprezentują się przed warszawską publicznością.

Na ten moment nie wiadomo, jakie dalsze kroki podejmą organizatorzy. Do rywalizacji na PGE Narodowym zostało przecież jedynie nieco ponad tydzień, a więc zaproszenie innych ekip w zastępstwie będzie trudnym przedsięwzięciem. Niemniej jednak polscy fani nie muszą się martwić o brak atrakcyjności obsady. W stolicy kraju będzie przecież możliwość oglądania takich formacji jak Izako Boars, Actina PACT czy x-kom team.

Na tę chwilę lista uczestników Meet Pointu prezentuje się następująco:

Actina PACT AVEZ Esport Codewise Unicorns
Izako Boars Wisła Płock x-kom team

Meet Point stanowiący kwalifikacje do Games Clash Masters 2019 odbędzie się między 24 a 26 maja. Tylko zwycięzca zawodów otrzyma prawo gry na światowych finałach, które odbędą się od 20 do 22 września, a gospodarzem zmagań ponownie będzie Gdynia Arena.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Selfie

Wymiana na linii Rogue – FlyQuest. Selfie zasila szeregi drużyny grającej w LEC!

Po odejściu Mateusza "Kikisa" Szkudlarka i Chresa "Sencuxa" Laursena z Rogue w organizacji zajdą kolejne zmiany. Włodarze zdecydowali się na dokonanie...