fot. DreamHack/Alex Maxwell

mousesports i G2 zamykają listę półfinalistów DreamHack Open Tours 2019

A jednak – mimo wczorajszych problemów mousesports i G2 Esports dziś dopięły swego. Obie drużyny, które uchodzą wszak za faworytów francuskiej imprezy, zagwarantowały sobie dziś awans do fazy play-off, gdzie od wczoraj czekały już AVANGAR oraz Valiance & Co.

O wiele trudniejsze zadanie stało przed gospodarzami z G2, którzy musieli w sobotę wygrać aż dwa spotkania. Na swoje nieszczęście zmagania zaczęli oni od falstartu w postaci przegranego z Ghost Gaming Inferno. Dopiero na kolejnych dwóch mapach gracze znad Sekwany dopięli swego, w czym spora zasługa François „AmaNka” Delaunaya, który był zdecydowanie najjaśniejszym elementem swojej drużyny. 25-latek poprowadził także zespół do zwycięstwa w decydującym meczu, w którym on i jego koledzy mierzyli się z FrenchFrogs. Tym razem obyło się bez problemów, gdyż pojedynek zakończył się gładką wygraną wynikiem 2:0.

Taki sam rezultat osiągnęło mousesports, które pierwsze i jedyne dziś starcie rozegrało o godzinie 16:00. Wcześniej popularne Myszy z boku obserwowały, jak Windigo Gaming wyrzuca Instinct Gaming za burtę, dzięki czemu przynajmniej częściowo wiedziały na co stać będzie Bułgarów. Podopieczni Allana „Rejina” Petersena wiedzę tę przekuli potem w szybkie zwycięstwo, które szczególnie okazale wyglądało na Nuke’u – tam potyczka zakończyła się już po dwudziestu czterech rundach. Trudno też wyróżnić któregokolwiek z zawodników niemieckiej organizacji, bo wszyscy oni zagrali na mniej więcej równym poziomie, zapewniając swojej ekipie upragniony awans.

Komplet sobotnich wyników prezentuje się następująco:

18 maja

Mecz przegranych grupy A

10:00 Instinct Gaming 0:2 Windigo Gaming
Overpass 9:16
Nuke 12:16

Mecz przegranych grupy B

13:00 G2 Esports 2:1 Ghost Gaming
Inferno 13:16
Dust2 16:6
Train 16:8

Decydujący mecz grupy A

16:00 mousesports 2:0 Windigo Gaming
Overpass 16:11
Nuke 16:6

Decydujący mecz grupy B

19:00 FrenchFrogs 0:2 G2 Esports
Nuke 4:16
Inferno 11:16

DreamHack Open Tours 2019 powróci już jutro o godzinie 10:00 – wtedy to AVANGAR podejmie mousesports. Po więcej informacji na temat turnieju zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

reatz: Jesteśmy w stanie wejść do czołowej trzydziestki światowego rankingu

Przedwczoraj wreszcie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia ze strony x-kom teamu w sprawie angażu Pawła "reatza" Jańczaka oraz Pawła "innocenta"...