fot. ESL/Helena Kristiansson

Ważna zmiana na liście uczestników 5. tygodnia ECS – AVANGAR wkracza do gry

Choć wydawało się, że europejski wyścig o czwartą, a zarazem ostatnią przepustkę na finały 7. sezonu Esports Championship Series dobiegł już końca, organizatorzy poinformowali o jednej, ale jakże ważnej zmianie w składzie ćwierćfinalistów ostatniego tygodnia rozgrywek. Miejsce forZe zajęło wyżej notowane AVANGAR.

Przyczyny wycofaia się z rywalizacji rosyjskiej piątki nie są znane. Ta wprawdzie nie miała juź szans na awans, ale walczyła ciągle o utrzymanie w lidze na kolejny sezon. Dlaczego obecność AVANGAR w piątym tygodniu ECS jest aż tak istotna z perspektywy rywalizacji o wyjazd na finały? Jest to bowiem ostatnia ekipa, która może odebrać Ninjas in Pyjamas bilety do Londynu. Zwycięzcy pierwszych trzech tygodni bieżącego sezonu otrzymywali bezpośrednią promocję na zmagania lanowe, zaś czwarty z nich zostanie wyłoniony poprzez ranking ekip z największymi zarobkami w ciągu wszystkich tygodni.

Na ten moment przewodzą w nim Szwedzi, którzy wobec wcześniejszej absencji AVANGAR byli pewni wylotu na Wyspy i to bez względu na na wynik potyczki z forZe. Teraz Christopher „GeT_RiGhT” Alesund i spółka będą musieli mieć się na baczności, wszak międzynarodowa piątka traci do nich tylko 4500 dolarów i pozostaje w grze o finały.

W tej sytuacji harmonogram ćwierćfinałów piątego tygodnia ECS prezentuje się następująco:

21 maja

Ćwierćfinał

17:00 Fnatic Fnatic vs Virtus.pro
BO3
17:00 AVANGAR vs mousesports
BO3
20:00 FaZe Clan vs G2 Esports
BO3
20:00 OpTic Gaming vs Ninjas in Pyjamas
BO3

Piąty tydzień ECS Season 7 rozpocznie się jutro o godzinie 17. Spotkanie z udziałem Virtus.pro skomentuje na swoim prywatnym kanale Piotr „izak” Skowyrski. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy G2 sięgnie po triumf przed własną publicznością? Dziś rusza trzeci dzień DH Open Tours

Zaskoczenia nie było – grono półfinalistów DreamHack Open Tours 2019 uzupełniły mousesports oraz G2 Esports. Przypomnijmy, że pierwszego dnia rozgrywe...