fot. DreamHack/Alex Maxwell

G2 nie zdobędzie trofeum na swojej ziemi! mousesports i Valiance w finale DH Open Tours

Nieco przed godziną 12 G2 Esports miało ogromne powody do radości. Sytuacja dotyczyła jednak składu w League of Legends, który triumfował podczas Mid-Season Invitational. Drugiego trofeum tego dnia jednak nie będzie, bo dywizja CS-a pożegnała się z DreamHack Open Tours już w półfinale, przegrywając z Valiance & Co. Skład finalistów uzupełniło mousesports.

Nieco wcześniej na serwerze pojawili się przedstawiciele popularnych Mysz. Ci w trakcie fazy grupowej potknęli się wprawdzie raz, ale ostatecznie i tak znaleźli się w play-offach rozgrywek. Tam niedawno powstały skład nie miał litości dla dobrze dysponowanego w ostatnim czasie AVANGAR. Reprezentanci regionu CIS na dwóch mapach zdobyli łącznie zaledwie 15 oczek, co oczywiście było niewystarczające do zgarnięcia wygranej.

Znacznie ciekawiej było natomiast w drugim starciu półfinałowym. Premierowa mapa padła łupem G2, jednak na Vertigo odpowiedziało Valiance. O rozstrzygnięciu musiał więc zadecydować Dust2, na którym sporą zaliczkę mieli już przedstawiciele międzynarodowej piątki. Ci jednak wypuścili prowadzenie z rąk, ale ostatecznie zdołali jeszcze doprowadzić do dogrywki, w której finalnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Porażka Francuzów oznaczała więc pożegnanie się z imprezą i koniec marzeń o wygraniu imprezy przed własną publicznością.

19 maja

Półfinał

10:00 AVANGAR 0:2 mousesports Train 8:16
Dust2 7:16
13:00 Valiance & Co 2:1 G2 Esports Nuke 8:16
Vertigo 16:13
Dust2 19:17

Wielki finał DH Open Tours zaplanowany jest na godzinę 17. Transmisję z tego wydarzenia śledzić będzie można pod tym adresem. My z kolei zapraszamy do naszej relacji tekstowej, gdzie znajdziecie wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat zawodów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

horvy rozstaje się z INTZ i rozpoczyna poszukiwania nowego pracodawcy

To definitywny koniec przygody João "horvy'ego" Horvatha z INTZ eSports. Brazylijczyk w styczniu tego roku został przesunięty na ławkę rezerwowych, al...

>