fot. ESL/Bart Oerbekke

x-kom z awansem do półfinału LOOT.BET HotShot Series

Niedzielne popołudnie układa się jak na razie rewelacyjnie dla polskich ekip. Po pokonaniu Nemigi Gaming w GameAgents League Season 3, x-kom team dopiął swego także w starciu przeciwko HAVU Gaming w ramach play-offów LOOT.BET HotShot Series Season 3. Tym samym Polacy zameldowali się w półfinale rozgrywek.

x-kom team 2 : 0 HAVU Gaming

(LOOT.BET HotShot Series Season 3 – ćwierćfinał)
16 8 Train 7 13
8 6
 16 10 Overpass 5 9
6 4
Nuke

Na początek gracze obu piątek zameldowali się na Trainie. Tam wprawdzie trzy pierwsze rundy padły łupem HAVU, ale to absolutnie nie załamało Polaków, którzy wkrótce przejęli palmę pierwszeństwa. Końcówka pierwszej połowy znów należała jednak do rywali zza granicy, przez co ostatecznie straty zostały zredukowane do jednego oczka. Po zmianie stron lepszy w pistoletówce okazał się x-kom, niemniej jednak już w następnej rundzie z triumfu cieszyli się przeciwnicy. To zwiastowało naprawdę zacięte zawody i faktycznie fani nie mieli prawa narzekać na nudę. Wynik długo oscylował wokół remisu, ale na samym finiszu decydujący cios zadała ekipa Pawła „innocenta” Mocka, która zdołała zgarnąć wygraną w stosunku 16:13.

Po niedługiej przerwie przyszło nam śledzić batalię na Overpassie. Mapa ta została wybrana przez naszych rodaków, a ci z każdą minutą coraz wyraźniej potwierdzali, że nie pomylili się w fazie banowania map. Po rewelacyjnym starcie przyszedł moment zadyszki, ale i tak Polacy do przerwy mogli poszczycić się dwukrotnie lepszym dorobkiem od HAVU. Po przejściu do obrony Finowie zdołali jednak znaleźć receptę na ekipę znad Wisły, ale wkrótce zostali skarceni jeszcze raz. Polskiej formacji do pełni szczęścia brakowało z biegiem czasu coraz mniej, aż w końcu triumf stał się faktem. x-kom team odniósł tym samym przekonywujące zwycięstwo i zameldował się w półfinale zmagań.

Już o 19 o półfinał tych samych rozgrywek powalczy AGO Esports, którego rywalem będzie Chaos Esports Club. Anglojęzyczna transmisja z tego spotkania dostępna będzie tutaj.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsze trofeum nowego mousesports! karrigan i spółka wygrywają DH Open Tours 2019

W ostatnim, a zarazem najważniejszym spotkaniu w ramach DreamHack Open Tours 2019 mousesports stanęło w szranki z Valiance & Co. Z dwumapowego boj...

>