Caps: Musimy poprawić wiele rzeczy, bo nie mogliśmy pokonać iG

Wielki finał Mid-Season Inivtational 2019 za nami. Świeżo upieczeni mistrzowie z G2 Esports po zakończeniu ceremonii uhonorowania udali się na specjalną konferencję prasową, na której na gorąco opowiedzieli o swoich odczuciach i odpowiedzieli na pytania dziennikarzy, którzy znajdowali się na miejscu.

Pierwszą osobą, do której skierowane zostały pytania, był główny trener G2, Fabian „GrabbZ” Lohmann. Szkoleniowiec został zapytany o to, jakie to uczucie podnieść puchar MSI 2019 – Mamy jeszcze wiele do poprawienia. W trakcie MSI nie mogliśmy wygrać z Invictus  Gaming. Cieszę się, że ostatecznie wygraliśmy turniej, jednak nie jestem tak szczęśliwy, jak wczoraj, bo dzisiejsza seria była kompletnie jednostronna – tłumaczy Lohmann.

Zaraz po GrabbZie do głosu doszedł Rasmus „Caps” Winther, któremu przypomniano, że zaliczył fenomenalny występ w trakcie finału, za który otrzymał tytuł MVP – Jestem bardzo szczęśliwy. Tym bardziej, że jeszcze niedawno wszyscy w drużynie byliśmy zmartwieni kontuzją Mikyx’a. Myślę, że wygraliśmy dlatego, że każdy z nas zagrał bardzo dobrze. Jak powiedział GrabbZ, musimy poprawić wiele rzeczy, bo nie mogliśmy pokonać iG. Mam nadzieję, że pokonamy ich już na następnym międzynarodowym turnieju – dodaje midlaner G2.

Zaraz po tym 19-latek otrzymał pytanie, w którym zapytano go o to, czy jest najlepszym na świecie midlanerem i czy zdecyduje się zmienić swój pseudonim na „Baby Faker” – Nie uważam, że jestem obecnie najlepszym midlanerem na świecie; jeszcze wiele przede mną. Jeżeli chodzi o pseudonim, to obecnie jestem „nastoletnim Fakerem”. Aby dorównać poziomowi Fakera będę musiał jeszcze lepiej grać w przyszłości, a także nieustannie poprawiać swoją wydajność – przekonuje Caps.

Kolejne pytania powędrowały w kierunku marksmana G2, Luki „Perkza” Perkovića, którego spytano o to, czy ma coś do dodania w kwestii tego, że świetnie odnajduje się w aktualnej mecie  – Chciałbym zarekomendować każdemu midlanerowi, aby zmienił pozycję na ADC (śmiech). Jeżeli postacie stricte ADC obecnie są słabe, to trzeba wybrać innych bohaterów, takich jak Cassiopeia, Yasuo czy Neeko. Mam nadzieję, że to nie potrwa długo i wkrótce wzmocnią Ardent Censer.

Ostatnią osobą, której oddano głos na konferencji był Mihael „Mikyx” Mehle. Słoweniec otrzymał pytanie dotyczące jego dzisiejszych występów, które zachwycały publikę – Dziś rozegrałem swoją najlepszą serię w życiu. Chciałbym dać sobie 8,5/10, jednak nie jestem z siebie mimo wszystko zadowolony. Wszystko dlatego, że nie byliśmy w stanie pokonać Invictus Gaming. Chciałbym stawić im czoła w tegorocznych Worldsach i się zrewanżować – zapewnia Mehle

Odpowiedzi zawodników w języku angielskim znaleźć można na stronie InvenGlobal. G2 Esports w wielkim finale MSI 2019 pokonało mistrzów LCS, Team Liquid po zaledwie trzech mapach. Zespół Marcina „Jankosa” Jankowskiego dzięki temu wyczynowi wzbogacił się o minimum 400 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

x-kom z awansem do półfinału LOOT.BET HotShot Series

Niedzielne popołudnie układa się jak na razie rewelacyjnie dla polskich ekip. Po pokonaniu Nemigi Gaming w GameAgents League Season 3, x-kom team dopi...

>