x-kom team nie zwalnia tempa. Wprawdzie kilka godzin wcześniej Polacy polegli w meczu półfinałowym LOOT.BET HotShot Series Season 3, tak w kolejnym boju na międzynarodowej arenie znów pokazali, że są w naprawdę dobrej dyspozycji. Ci w meczu w ramach UCC Summer Smash pokonali gładko Vega Squadron.

x-kom team 2 : 0 Vega Squadron

(UCC Summer Smash– faza grupowa)
16 13 Vertigo 2 5
3 3
16 10 Train 5 11
6 6
Mirage

Rywalizację lepiej zaczęli Polacy, bo to właśnie oni triumfowali w pistoletówce. Niemniej zaraz polski zespół został skarcony przez rywala, ale tylko po to, by wkrótce na dobre zdominować zmagania na serwerze. Zawodnicy znad Wisły świetnie radzili sobie w defensywa, a szczelna obrona pozwoliła momentalnie odskoczyć na daleki dystans od przeciwników. Co więcej, Vega do końca pierwszej połowy nie zdobyła już choćby oczka i przed zmianą stron była w niezwykle trudnym położeniu. x-komowi zostało tylko dopełnienie formalności i wkrótce ekipa Pawła "innocenta" Mocka cieszyła się z przekonywującego triumfu.

Ukraińsko-rosyjska formacja zaczęła Traina od wygranej pistoletówki. Na odpowiedź naszych rodaków nie musieliśmy jednak za długo czekać. Gracze x-komu zgarnęli bowiem pięć kolejnych rund, co dało im solidną zaliczkę we wczesnej fazie meczu. Niestety, Polacy za długo na pozycji liderów nie wytrzymali, bo zaraz identyczną serią popisał się rywal. Niemniej po chwili znów doszło do zwrotu akcji, przez co Vega do przerwy traciła aż pięć punktów do naszej ojczystej piątki. Wkrótce Paweł "reatz" Jeńczak i partnerzy przeszli do ofensywy, gdzie początkowo borykali się ze sporymi problemami. Gdy te udało się pokonać, droga do zwycięstwa była już prosta i po upływie kilkunastu minut wygrana stała się faktem.

Reprezentanci Polski w tej sytuacji legitymują się bilansem 2-1 i są o jeden krok od awansu do play-offów UCC Summer Smash. Na godzinę 18:55 z kolei zaplanowano pojedynek w tych samych rozgrywkach z udziałem ekipy Jarosława "pashyBicepsa" Jarząbkowskiego.