fot. materiały prasowe

HP prezentuje nowości dla graczy, w tym pierwszy na świecie dwuekranowy laptop

Odświeżone komputery z serii OMEN by HP i HP Pavilion Gaming, innowacyjny OMEN X 2S z dwoma ekranami, ulepszone oprogramowanie OMEN Command Center oraz fotel OMEN Citadel – HP rozszerza portfolio dla graczy i wyznacza nowe standardy w świecie esportu.

Warszawa, 21 maja 2019 r. – Na tegorocznym HP Gaming Festival w Pekinie, firma HP przedstawiła najnowszą ofertę produktów gamingowych. Wśród nowości zaprezentowanych podczas wydarzenia znalazły się:

 • OMEN X 2S – pierwszy na świecie dwuekranowy laptop dla graczy z CPU chłodzonym płynnym metalem
 • 15 i 17-calowe laptopy OMEN by HP z technologią OMEN Tempest i obudową smuklejszą nawet o 20 proc.
 • HP Pavilion Gaming 15 i 17 z kartą graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Ti
 • ulepszone oprogramowanie OMEN Command Center z funkcjami Performance Control i Dynamic Power
 • nowe monitory i akcesoria OMEN by HP i Pavilion Gaming
 • fotel OMEN Citadel.

Nowa era gamingu

Według ostatnich badań, 82 proc. graczy podczas rozgrywek korzysta ze smartfonów, 61 proc. słucha muzyki, a 49 proc. ogląda live streamy, materiały video lub przegląda strony internetowe. Firma HP wzięła to pod uwagę i stworzyła OMEN X 2S – laptop dla graczy wyposażony w dodatkowy ekran. Za pomocą 6-calowego, dotykowego wyświetlacza możliwe jest wymienianie wiadomości z przyjaciółmi w komunikatorach WeChat lub WhatsApp, przeglądanie Spotify, oglądanie Twitcha i YouTube’a czy zmiana ustawień w oprogramowaniu OMEN Command Center, a to wszystko bez konieczności przerywania rozgrywki.

– Przesuwanie granic oraz tworzenie innowacyjnych produktów, które zmieniają zasady gry to podstawa filozofii firmy HP. Marka OMEN by HP wciąż wyznacza nowe kierunki w swojej branży, czego najlepszym przykładem jest OMEN X 2S – mówi Anne-Sophie Hadberg, dyrektor Generalny EMEA Personal Systems Business, HP Inc.

OMEN X 2S zmienia oczekiwania użytkowników, oferując nowy standard pracy wielozadaniowej z obsługą dedykowanych skrótów klawiszowych. Oglądanie poradników i solucji, słuchanie muzyki czy śledzenie czatów nie wymaga już przełączania się między oknami za pomocą klawiszy Alt-Tab. OMEN X 2S z działającą w czasie rzeczywistym funkcją powielania, pozwala wycinać i powiększać poszczególne części głównego ekranu (na przykład mapy w grze) na drugim wyświetlaczu. Uzyskany w ten sposób widok jest wyśrodkowany i pozwala na komfortowe przeglądanie ograniczając dekoncentrujące ruchy głowy w poziomie.

Obudowa tej jednostki ma 20 mm grubości i została wykonana z metalu. OMEN X 2S to również pierwszy na świecie 15-calowy laptop do gier, w którego systemie chłodzącym zastosowano płynny metalizowany amalgamat – Thermal Grizzly Conductonaut. W ten sposób osiągnięto wysoki poziom odprowadzania ciepła z 10-krotnie większą przepuszczalnością, niż w przypadku termicznej pasty silikonowej. Dodatkowo odnotowano 28-procentowy wzrost częstotliwości wyświetlania klatek (FPS) w porównaniu z tradycyjną pastą w Apex Legends oraz o 8,5 proc. krótszy czas w testach Blender Benchmark.

Niższa temperatura i większa moc – HP zaprezentowało także nowe wcielenia laptopów OMEN 15 i OMEN 17. Pierwszy ma zaledwie 20, a drugi 27 mm grubości, co oznacza redukcję o odpowiednio 20 i 18 proc. w porównaniu z ich poprzednikami.

Wszystkie trzy laptopy oferują OMEN Tempest, zaawansowane rozwiązanie termiczne z wiatrakiem zasilanym napięciem 12V, które wykorzystuje szczeliny wylotowe po trzech stronach urządzenia, aby zapewnić pięciokierunkowy przepływ powietrza i wysoką efektywność chłodzenia. Realistyczna grafika jest zasługą zastosowania wydajnych kart graficznych – NVIDIA® GeForce RTX™ 2080 w przypadku najwyższej konfiguracji modelu OMEN 17 oraz technologii Max-Q6 w modelach OMEN X 2S i OMEN 15. Ponadto laptopy te umożliwiają wielozadaniową pracę oraz płynną grę w najbardziej wymagające tytuły. Wynika to z zastosowania mocnych procesorów, takich jak najnowszy mobilny Intel® Core™ i9 dziewiątej generacji z trybem Turbo 5,0 GHz, ośmioma rdzeniami i 16 wątkami, a także 32 GB pamięci RAM.

Użytkownicy mogą skorzystać również z rozwiązania Intel® Optane™ Memory H10 z pamięcią SSD. Nowa karta sieciowa Intel® Wi-Fi 6 (802.11ax) oferuje komfortową grę w technologii bezprzewodowej oraz nawet trzykrotnie szybszy transfer plików w porównaniu z Wi-Fi 5(802.11ac). Do dodatkowych opcji należą ekran 1080p z częstotliwością odświeżania 240 Hz, który zapewnia wyjątkową płynność grafiki, oraz technologia NVIDIA® G-SYNC® w modelu OMEN X 2S – dostępna również w wybranych konfiguracjach OMEN 15 i OMEN 17.

Aktualizacje OMEN Command Center

Od momentu powstania, OMEN Command Center było nieustannie rozwijane w kierunku kompleksowego rozwiązania, które umożliwia optymalne dostosowanie ustawień do potrzeb użytkowników. Kolejnym krokiem w ewolucji oprogramowania są dwie dodatkowe opcje, które będą dostępne we wszystkich z zaprezentowanych w Pekinie modelach OMEN. Funkcja Performance Control zwiększa RPM wentylatora, aby zmaksymalizować chłodzenie oraz wydajność urządzenia, w zależności od wybranych ustawień. OMEN Dynamic Power zarządza poborem mocy przez procesor i kartę graficzną w zależności od aktualnego wykorzystania zasobów przez grę, aby zwiększyć FPS. Te zaawansowane funkcje poprawiają jakość rozgrywki oraz umożliwiają jeszcze dokładniejsze zarządzanie jej parametrami.

Gra w esportowym tempie

Monitory OMEN X 25 i OMEN X 25f*, zostały zaprojektowane i zbudowane z myślą o profesjonalnym e-sporcie. Urządzenia są wyposażone w bardzo wąskie ramki oraz niski czas reakcji rzędu jednej milisekundy. Dodatkowo zastosowane w monitorach technologie NVIDIA® G-SYNC® i AMD Radeon™ FreeSync™, synchronizują GPU z częstotliwością 240 Hz, a przez to zapobiegają „rwaniu” obrazu.

OMEN X 25 będą używane przez graczy Overwatch League w sezonie 2019.

Wyjątkowy komfort grania bezprzewodowego

Mysz bezprzewodowa OMEN Photon to koniec zbędnych, plączących się kabli. Urządzenie zapewnia liczne opcje dostosowywania, w tym odłączane podpórki i 11 konfigurowalnych przycisków, a także system regulacji nacisku, który pozwala bez wysiłku klikać w optyczno-mechaniczne przyciski zarówno graczom o mniejszych, jak i o większych palcach. OMEN Photon to odpowiedź na najważniejsze wady myszy bezprzewodowych – problemy z łącznością, opóźnienia czy krótki czas pracy. Technologia 2,4 GHz Proactive Wireless, czas reakcji na poziomie zaledwie 0,2 ms, możliwość ładowania na dowolnej powierzchni obsługującej ładowanie indukcyjne Qi oraz bateria pozwalająca nawet na 50 godzin pracy – to wszystko czyni OMEN Photon wydajnym narzędziem w rękach każdego gracza.

Podkładka pod mysz OMEN Outpost z funkcją bezprzewodowego ładowania w standardzie Qi, potrzebuje zaledwie 2,5 godz., aby przywrócić pełną moc myszy OMEN Photon. Tworzą ją dwie odporne na strzępienie powierzchnie, miękka i twarda. Wystarczy obrócić podkładkę i wybrać swoją ulubioną stronę. Dodatkowo OMEN Outpost została wyposażona w przejściówki USB-A na odbiornik bezprzewodowy oraz podświetlenie RGB sterowane z poziomu oprogramowania OMEN Command Center. Podkłada współpracuje także ze smartfonami.

OMEN Lifestyle

Do oferty gamingowej od HP dołączył OMEN Citadel – idealne uzupełnienie stanowiska do gry. Wygodny fotel z szerokim siedziskiem i wysokim oparciem podpiera kręgosłup na całej długości, pomagając zachować zdrową postawę podczas wielogodzinnych rozgrywek.

Wszechstronne urządzenia dla mobilnych graczy

Zaprezentowany w Pekinie HP Pavilion Gaming 15 jest o 8 proc. smuklejszy w porównaniu ze swoim poprzednikiem. Model trafi do sprzedaży obok nowego HP Pavilion Gaming 17. Wśród licznych technologicznych usprawnień zastosowanych w urządzeniach z tej serii znalazły się mobilne procesory Intel® Core™ i5/i7 9. generacji oraz zapowiedziana niedawno karta graficzna NVIDIA® GeForce® GTX 1660 Ti z konstrukcją Max-Q6.

HP Gaming Festival był również okazją do przedstawienia nowych akcesoriów z linii HP Pavilion. We wprowadzeniu gry na kolejny poziom pomogą liczne funkcje myszy HP Pavilion Gaming Mouse 200, tj. regulacja DPI, efekty świetlne RGB oraz opcje dostosowywania ustawień do potrzeb graczy. Uzupełnieniem jej możliwości jest podkładka HP Pavilion Gaming Mousepad 400. Płócienna, odporna na strzępienia powierzchnia na gumowej podstawie została zoptymalizowana pod kątem prędkości oraz precyzji sterowania.

OMEN by HP – ceny i dostępność

 • Laptop OMEN X 2S ma być dostępny w Polsce w lipcu w cenie od 11 999 zł
 • Laptop OMEN 17 ma być dostępny w Polsce w lipcu w cenie od 5 499 zł
 • Laptop OMEN 15 ma być dostępny w Polsce w lipcu w cenie od 5 299 zł
 • Monitor OMEN X 25 ma być dostępny w Polsce w lipcu w cenie od 2 699 zł
 • Monitor OMEN X 25f ma być dostępny w Polsce w lipcu w cenie od 1 969 zł
 • Mysz bezprzewodowa OMEN Photon ma być dostępna w Polsce w lipcu w cenie od 639 zł
 • Podkładka pod mysz OMEN Outpost ma być dostępna w Polsce w lipcu w cenie od 599 zł
 • Fotel gamingowy OMEN Citadel ma być dostępny w Polsce we wrześniu w cenie od 1 499 zł
 • Laptop HP Pavilion Gaming 17 ma być dostępny w Polsce w lipcu w cenie od 3 899 zł
 • Laptop HP Pavilion Gaming 15 ma być dostępny w Polsce w lipcu w cenie od 3 799 zł
 • Mysz gamingowa HP Pavilion 200 ma być dostępna w Polsce w lipcu w cenie od 129 zł
 • Gamingowa podkładka pod mysz HP Pavilion 400 ma być dostępna w Polsce w lipcu w cenie od 169 zł

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wisła Płock triumfatorem pierwszego tygodnia PLE, ekipa TOAO bez szans

Nieco później niż pierwotnie planowano, bo o godzinie 21, rozpoczął się wielki finał pierwszego tygodnia zmagań w Polskiej Lidze Esportowej. Pojedynek...