STS
fot. Riot Games

Poznaliśmy harmonogram i format Rift Rivals 2019: NA vs EU

Wielki finał Mid-Season Invitational 2019, w którym w szranki stanęli reprezentanci najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie oraz Ameryce Północnej, z pewnością zaostrzył apetyt fanów przed Rift Rivals 2019: NA vs EU. Ostatecznie to Marcin „Jankos” Jankowski i jego G2 Esports pokonali Team Liquid w niesamowicie dobrym stylu, ale już niebawem zawodnicy LCS będą mieli okazję zemścić się za porażkę w Tajwanie. Organizatorzy turnieju, w którym gracze ze Starego oraz Nowego Kontynentu powalczą o to, który region jest lepszy, postanowili dziś zdradzić szczegóły na temat harmonogramu oraz formatu zawodów.

Z racji tego, że tegoroczne Mistrzostwa Świata w League of Legends organizowane są przez europejski oddział Riot Games, Rift Rivals 2019: NA vs EU zostanie drugi raz z rzędu zorganizowane w Ameryce Północnej, a konkretniej w LCS Studio w Los Angeles. Całe wydarzenie będzie miało miejsce już za miesiąc, podczas trwania fazy zasadniczej LCS oraz LEC, a mianowicie 24-27 czerwca. Polscy fani LoL-a będą jednak musieli pogodzić się z tym, że mecze będą zaczynać się codziennie o 21:00. Dodatkowo z uwagi na to, że zawodnicy reprezentujący Europę będą zmuszeni lecieć za ocean, w LEC będziemy mieć tygodniową przerwę zaraz po zakończeniu Rift Rivals, aby wielogodzinna podróż nie wpłynęła na występy uczestniczących graczy.

Format rozgrywek absolutnie nie będzie różnić się od tego, który oglądaliśmy w ubiegłym roku. Gwoli wyjaśnienia, w fazie grupowej wszystkie sześć formacji rozegra jedno spotkanie BO1 z każdą z drużyn reprezentujących przeciwny region. Następnie przyjdzie czas na decydujące BO5, w którym gorszy region podczas fazy grupowej będzie musiał jako pierwszy wystawić swoją drużynę, a gracze z lepszej ligi będą mogli dopasować swój wybór. Niemniej każda z ekip może zagrać tylko raz podczas pierwszych trzech meczów. Jeżeli zaś całe starcie nie zostanie rozstrzygnięte w trzech pierwszych pojedynkach, to na dwa pozostałe obydwa regiony wybiorą swoich reprezentantów równolegle.

Poniżej przedstawiamy uczestników Rift Rivals 2019: NA vs EU:

Team Liquid

TSM

Cloud9

Origen

G2 Esports

Fnatic

Origen

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Powstanie mobilna wersja League of Legends?

Nie od dziś wiadomo, że rynek gier mobilnych coraz szybciej rośnie w siłę. Producenci najpopularniejszych tytułów battle royale już dawno zauważyli dr...