fot. Riot Games

SK Gaming wymienia toplanera przed letnim splitem LEC

Uczestnicy wszystkich regionalnych lig LoL-a szykują swoje zespoły przed startem letnich splitów. Tym razem na roszadę w składzie zdecydował się uczestnik League of Legends European Championship – SK Gaming. Do pierwszego składu został przeniesiony toplaner akademii, Toni „Sacre” Sabalić. Z kolei dotychczas pełniący rolę głównego toplanera Jorge „Werlyb” Casanovas będzie teraz reprezentował barwy grającego w Premier Tour SK Prime.

Dzięki swoim występom podczas wiosennego splitu i EU Masters Sacre zasłużył na możliwość walki o miejsce w głównym składzie – tak zmianę tę skomentował general manager SK Gaming, René Spanier. – Po dzieleniu scrimów w ramach przygotowań do letniego splitu byliśmy przekonani, że mamy dwóch utalentowanych toplanerów i ostatecznie zdecydowaliśmy się przesunąć Sacre do drużyny LEC, natomiast Werlyb będzie grał w SK Prime w ciągu pierwszych tygodni letniego splitu. Jesteśmy dumni, że jeden z członków składu Prime osiągnął potencjał gracza LEC i mamy pewność, że nie będzie on ostatnim – skwitował Spanier.

Zmiana ta może być zaskakująca dla entuzjastów LEC, ale była też niemałą niespodzianką dla hiszpańskiego zawodnika. – Dwa dni temu zostałem poinformowany, że muszę grać w akademii. Nie wiem, co powiedzieć, ale to trudne, więc wyjaśnię sytuację na streamie. Proszę Was o wsparcie dla Sacre, wina nie leży po jego stronie i zasługuje na tę szansę – wyznał Werlyb za pośrednictwem swojego Twittera.

Tak po tej zmianie prezentuje się skład SK Gaming na split LEC 2019 Summer Split:

Toni „Sacre” Sabalić
Oskar „Selfmade” Boderek
Choi „Pirean” Jun-sik
Juš „Crownshot” Marušič
Han „Dreams” Min-kook
Ram „Brokenshard” Djemal

To być może nie jedyna zmiana, jaka czeka SK Gaming. Jeśli wierzyć oficjalnej bazie kontraktów Riot Games, do SK dołączył również były reprezentant BIG, Risto „SirNukesAlot” Luuri. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, czy będzie on grał w akademii, czy też zasili główną piątkę.

Więcej informacji dotyczących zmiany na górnej alei SK Gaming znajdziecie w oficjalnym oświadczeniu organizacji.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana

Argumentacja odsunięcia Krzysztofa "Goofy’ego" Górskiego oraz Grzegorza "jedqra" Jędrasa od składu x-kom teamu brzmiała następująco: nasza drużyna pot...