fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Z Ultraligi do LEC. Finn przeniesiony do głównego składu Rogue!

Zmian w Rogue ciąg dalszy. Po tragicznym wiosennym sezonie organizacja zza oceanu nie miała wyjścia i musiała dokonać zmian w swoim głównym składzie. Efektem tego było m.in. rozstanie z Mateuszem „Kikisem” Szkudlarkiem, do którego doszło na początku maja. Dziś natomiast Rogue oficjalnie poinformowało, że szeregi głównej drużyny uzupełni toplaner, Finn „Finn” Wiestål.

Zawodnika tego na pewno kojarzy większość polskich kibiców, a to głównie za sprawą jego występów w Rogue Esports Club, gdzie obok m.in. Pawła „Woolite’a” Pruskiego i Oskara „Vandera” Bogdana sięgnął po tytuł mistrzowski pierwszego sezonu Ultraligi, a także rywalizował w trakcie wiosennej edycji European Masters. Sukces na polskiej scenie oraz bardzo dobra gra w trakcie League of Legends European Championship, kiedy zastępował Kima „Profita” Jun-hyunga, musiała zaowocować pełnoprawnym awansem do tej prestiżowej ligi.

Warto zaznaczyć, że Finn nie zastąpi Koreańczyka na stałe w wyjściowym składzie. Szwed obecnie prowadzi intensywny trening z zespołem w Berlinie, aby przygotować się na letni split, w którym będzie rywalizował z Profitem o miejsce w drużynie. Prawdopodobnie Rogue zdecyduje się na wymienianie graczy pomiędzy poszczególnymi tygodniami, aby każdy z nich miał równe szansę na pokazanie się.

Tak przeniesienie Finna do głównego składu skomentował menadżer Rogue, Tomislav Mihailov:

Finn pokazał już przebłyski swojego potencjału w trakcie swoich kilku występów w minionym sezonie LEC. Jesteśmy przekonani, że w trakcie przedsezonowych treningów w naszej siedzibie w Berlinie odblokuje swój pełny potencjał. Cotygodniowa rywalizacja pomiędzy Finnem a Profitem będzie bardzo interesująca, zobaczymy, który z nich zapewni sobie miejsce w LEC.

Na ten moment nie wiemy, czy jest to ostatnia zmiana w wyjściowym składzie Rogue na nadchodzący sezon rozgrywek. Przypomnijmy, że letni split LEC wystartuje już 7 czerwca.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Największy w Europie festiwal Dota 2 powraca. Ogłoszono ESL One Hamburg 2019

Już za niespełna dwa tygodnie czołowe drużyny Dota 2 z całego świata zjadą do Wielkiej Brytanii, aby wziąć udział w rozgrywkach w ramach ESL One Birmi...

>