Za nami kolejny udany dzień w wykonaniu Polaków w internetowych rozgrywkach pod szyldem UCC Summer Smash. Tego popołudnia triumfy stały się udziałem zarówno x-kom teamu, jak i Izako Boars. Dla ekipy Pawła "innocenta" Mocka wygrana ta była o tyle istotna, że dała jej awans do fazy play-off.

Zawodnicy spod znaku X zmierzyli się w spotkaniu drużyn z bilansem 2-1 z SJ Gaming. Finowie, notowani na 68. miejscu w rankingu HLTV, urwali wprawdzie jedną mapę, ale dwie pozostałe padły już łupem polskiej formacji. Emocji było jednak jak na lekarstwo, bowiem rywalizacja na każdej z lokacji kończyła się najpóźniej po 23 rundach. Niemniej jednak okazałe triumfy na Vertigo i Mirage'u szczęśliwie przesłoniły nie najlepszą postawę nadwiślańskiego składu na Trainie, który koniec końców miał niewątpliwie powody do świętowania.

Bez straty choćby jednej mapy swoje dzisiejsze zmagania zakończyło Izako Boars. Popularne Dziki rozprawiły się z forZe wynikiem 2:0 i tym samym obecnie legitymują się bilansem 2-2 w fazie grupowej UCC Summers Smash. Do triumfu w całej serii drużynę występującą w barwach organizacji Piotra "izaka" Skowyrskiego doprowadziły wygrane na Inferno i Nuke'u. Znacznie ciekawiej było na pierwszej arenie zmagań, gdzie Sebastian "NEEX" Trela i koledzy zwyciężyli do 13. Zdecydowanie mniejszy opór rywal postawił w trakcie drugiej potyczki, którą nasi rodacy zamknęli rezultatem 16:5.

23 maja
12:55 SJ Gaming 1:2 x-kom team Vertigo 6:16
Train 16:7
Mirage 7:16
15:55 forZe 0:2 Izako Boars Inferno 13:16
Nuke 5:16

Oprócz Izako Boars o awans do fazy pucharowej UCC Summer Smash walczy także Virtus.pro, które na swoim koncie ma po dwie wygrane i porażki. Na razie nieznane są terminy kolejnych pojedynków z udziałem naszych rodzimych zespołów.