Kilka dni temu ogłoszono, iż podczas DreamHack Valencia 2019 odbędzie się turniej przygotowany specjalnie z myślą o paniach. Otrzymał on nazwę DreamHack Showdown i dziś poznaliśmy dwójkę jego uczestników – trudno jednak mówić o większym zaskoczeniu.

Do słonecznej Hiszpanii na pewno przyjedzie skład Dignitas, który dwukrotnie mógł świętować triumf podczas Intel Challenge Katowice. Po raz ostatni Carolynn "artStar" Noquez i jej koleżanki dokonały tego w tym roku, nic więc dziwnego, że i w Walencji uchodzić za główne kandydatki do mistrzowskiego tytułu. Przeszkodzić im w jego zdobyciu spróbują reprezentantki Beşiktaş Esports, które jak dotychczas nie zachwycają. Co prawda i w stolicy Górnego Śląska, i kilka tygodnie później przy okazji Copenhagen Games docierały do strefy medalowej, należy jednak pamiętać, że mówimy tutaj o drużynie powstałej na bazie dawnego Teamu Secret, który swego czasu był absolutnym dominatorem kobiecej sceny.

Na ten moment pewne udziału są następujące drużyny:

Beşiktaş Esports Dignitas

DreamHack Showdown odbędzie się między 5 a 7 lipca i zagwarantuje uczestniczkom łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów. W sumie udział w imprezie weźmie osiem zespołów – pozostała szóstka wyłoniona zostanie na podstawie eliminacji Europie, Ameryce Północnej oraz Azji.