fot. ESL/Adela Sznajder

ENCE i Liquid pewne gry na IEM Chicago 2019

Na dwa miesiące przed startem Intel Extreme Masters Chicago 2019 poznaliśmy pierwsze dwie formacje, które na pewno wystąpią na nadchodzącym turnieju. Są nimi Team Liquid oraz ENCE, czyli odpowiednio druga i trzecia drużyna świata według serwisu HLTV.

Obecność Liquid w ścisłej światowej czołówce to od wielu miesięcy coś oczywistego – zespół ze Stanów Zjednoczonych w minionym roku ustąpił miejsca tylko mocarnemu Astralis, często kończąc rywalizację tuż za plecami utytułowanych Duńczyków. Z kolei ENCE to twór względnie nowy. Fiński skład został wszak powołany do życia nieco ponad rok temu i zanotował dość niemrawy start, by następnie stopniowo budować swoją pozycję. Niemniej prawdziwy przełom nastąpił dopiero podczas IEM Katowice 2019, gdzie Aleksi „allu” Jalli i spółka niespodziewanie dotarli aż do wielkiego finału, ogrywając po drodze m.in. Natus Vincere oraz wspomniane Liquid.

Na ten moment pewne udziału są następujące drużyny:

ENCE Team Liquid

Intel Extreme Masters Chicago 2019 odbędzie się między 18 a 21 lipca. W sumie udział w zawodach weźmie osiem zespołów, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dignitas i Beşiktaş zgarniają zaproszenia na DreamHack Showdown

Kilka dni temu ogłoszono, iż podczas DreamHack Valencia 2019 odbędzie się turniej przygotowany specjalnie z myślą o paniach. Otrzymał on nazwę DreamHa...

>