Znamy już wszystkich uczestników nadchodzących finałów ESL Pro League Season 9. Jako ostatnie do stawki dołączyło Cloud9, które minionej nocy pokonało Ghost Gaming, dzięki czemu zakończyło zmagania w grupie B na drugim miejscu.

Dotychczas zarówno gracze C9, jak i Ghost mecze kończyli takimi samymi wynikami – i jedni, i drudzy pokonali Infinity Esports 2:0 oraz stoczyli dość zacięte pojedynki z eUnited, które zakończyły się wynikiem 2:1. Złożyło się więc tak, że o losach awansu przesądzić miało bezpośrednie starcie, do którego obie drużyny przystąpiły bardzo zmotywowane.

Lepszy start zanotowali Ryan "freakazoid" Abadir i spółka, którzy mimo sporych problemów zatriumfowali na Inferno 16:13. Odpowiedź przyszła jednak szybko. Na kolejnej mapie, Nuke'u, Timothy "autimatic" Ta i spółka gładko poradzili sobie z rywalami, ogrywając ich 16:8, by kilkadziesiąt minut później przypieczętować swoją promocję na Duście2, gdzie padł wyniki 16:10. Niespodziewanie najjaśniejszą postacią tego meczu był Maikil "Golden" Selim, który opuszczał serwer z aż 70 eliminacjami na koncie.

Pełna lista uczestników światowych finałów EPL prezentuje się następująco:

Astralis Cloud9 DETONA Gaming FaZe Clan
Fnatic Grayhound Gaming G2 Esports HellRaisers
Heroic Team Liquid Luminosity Gaming MIBR
mousesports North NRG Esports TYLOO

Światowe finały ESL Pro League Season 9 odbędą się między 18 a 23 czerwca w Montpellier. W sumie udział w nich weźmie szesnaście drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę w wysokości 750 tysięcy dolarów.