Niespełna 10 godzin potrzebowali organizatorzy lanowych kwalifikacji do Games Clash Masters, by wyłonić ich półfinalistów. Za nami wszystkie mecze fazy grupowej i trzeba przyznać, że nie obyło się bez małych niespodzianek. Największą z nich jest brak awansu AVEZ Esport do play-offów rozgrywek.

W grupie A bezkonkurencyjni byli zawodnicy Izako Boars. Popularne Dziki bez większych problemów rozprawiły się z Warriors Teamem i Codewise Unicorns. Mimo porażki z podopiecznymi Piotra "izaka" Skowyrskiego, Jednorożce i tak zdołały zapewnić sobie miejsce w kolejnym etapie. Zespół ten na drodze do play-offów dwukrotnie pokonał AVEZ, eliminując ekipę Krzysztofa "starka" Lewandrowskiego z turnieju na PGE Narodowym.

Awans z pierwszego miejsca w zbiorze B zapewnili sobie natomiast gracze x-kom teamu. Paweł "innocent" Mocek i jego kompani zaczęli od pewnej wygranej z Teamem Brute, a promocję przypieczętowali pokonując Actinę PACT. Co się odwlecze, to nie uciecze – tak powiedzieć mogą Kacper "darko" Ściera i spółka, wszak mimo małych problemów jego ekipa finalnie zdołała zapewnić sobie drugą lokatę, która gwarantuje miejsce w półfinale.

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Izako Boars 2 2 0 1. x-kom team 2 2 0
2. Codewise Unicorns 3 2 1 2. Actina PACT 3 2 1
3. AVEZ Esport 3 1 2 3. Team Brute 3 1 2
4. Warriors Team 2 0 2 4. OrgSeekers 2 0 2

Jako że faza grupowa Meet Pointu na PGE Narodowym dobiegła końca, to czas przejść do play-offów. Tam zobaczymy cztery drużyny, które w sobotę rywalizowały będą w półfinałach. Najpierw Izako Boars podejmie PACT, zaś później x-kom team zmierzy się z CU. Zwycięzcy tych potyczek spotkają się w niedzielę w wielkim finale, gdzie walka toczyła się będzie o miejsce na Games Clash Masters 2019.

25 maja

Półfinał

11:00 Izako Boars vs Actina PACT
BO3
14:30 x-kom team vs Codewise Unicorns
BO3

Szczegółowe informacje na temat rozgrywek możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej.