STS
fot. ESL/Adela Sznajder

MIBR wystąpi na lanowych finałach ECS Season 7, Liquid bez awansu

Dobiegły końca zmagania w ramach fazy zasadniczej 7. sezonu Esports Championship Series, wobec czego znamy już wszystkich uczestników lanowych finałów tych prestiżowych rozgrywek. Jako ostatni awans na turniej główny wywalczył sobie MIBR, który w ostatnim meczu północnoamerykańskiej dywizji pokonał Team Liquid. Brazylijczycy do rywalizacji po raz pierwszy przystąpili dopiero podczas czwartego tygodnia rozgrywek, który zresztą […]

Dobiegły końca zmagania w ramach fazy zasadniczej 7. sezonu Esports Championship Series, wobec czego znamy już wszystkich uczestników lanowych finałów tych prestiżowych rozgrywek. Jako ostatni awans na turniej główny wywalczył sobie MIBR, który w ostatnim meczu północnoamerykańskiej dywizji pokonał Team Liquid.

Brazylijczycy do rywalizacji po raz pierwszy przystąpili dopiero podczas czwartego tygodnia rozgrywek, który zresztą ostatecznie wygrali. Wcześniejsza absencja sprawiła jednak, iż Fernando „fer” Alvarenga wraz z kolegami aż do ostatniego spotkania musieli walczyć o przepustkę na finały lanowe. W ciągu ostatnich kilku dni skład z Ameryki Południowej pewnie rozprawił się z Teamem Singularity oraz Cloud9, lecz w meczu decydującym o awansie sprawa miała się już kompletnie inaczej. Na drodze Brazylijczyków stanął bowiem Team Liquid, czyli drugi obecnie zespół świata. Triumfatorzy Intel Extreme Masters Sydney 2019 co prawda rozpoczęli batalię od wyraźnego zwycięstwa na Overpassie, lecz na dwóch kolejnych mapach nieznacznie uznali wyższość rywali i musieli obejść się smakiem. Ostatecznie MIBR zakończył zmagania z 24 tysiącami dolarów na swoim koncie, podczas gdy Liquid uzbierało tylko niecałe 11 tysięcy.

Tak wygląda pełna lista uczestników lanowych finałów ECS Season 7:

Astralis Complexity Gaming FURIA Esports MIBR
Ninjas in Pyjamas North NRG Esports Team Vitality

Lanowe finały Esports Championship Series Season 7 odbędą się między 6 a 9 czerwca w Londynie. Osiem wyżej wymienionych ekip powalczy między sobą o nagrody z puli o wysokości 500 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polskie drużyny rozpoczynają drogę do Berlina. Pierwszy przystanek: otwarte kwalifikacje

Choć do startu StarLadder Major Berlin 2019 pozostały jeszcze niecałe trzy miesiące, to sympatycy profesjonalnej sceny CS:GO mogą już powoli wczuwać s...