STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Veggie z nową rolą w iHG. VoV głównym szkoleniowcem drużyny LoL-a!

Kilka tygodni temu Illuminar Gaming dokonało sporych zmian w składzie swojej dywizji League of Legends, która w pierwszym sezonie Ultraligi nie zdołała obronić tytułu mistrzowskiego. Dziś natomiast w organizacji z okiem w swoim logu doszło do kolejnych roszad, tym razem na wysokim szczeblu. Jak poinformowała formacja, dotychczasowy szkoleniowiec drużyny, Fryderyk „Veggie” Kozioł, opuszcza swoje stanowisko […]

Kilka tygodni temu Illuminar Gaming dokonało sporych zmian w składzie swojej dywizji League of Legends, która w pierwszym sezonie Ultraligi nie zdołała obronić tytułu mistrzowskiego. Dziś natomiast w organizacji z okiem w swoim logu doszło do kolejnych roszad, tym razem na wysokim szczeblu.

Jak poinformowała formacja, dotychczasowy szkoleniowiec drużyny, Fryderyk „Veggie” Kozioł, opuszcza swoje stanowisko i zalicza awans w strukturach iHG. Veggie od teraz pełnić będzie rolę „Head of Esports”, czyli będzie osobą odpowiedzialną za rozwój, strategię i pozyskiwanie kolejnych dywizji w Illuminar Gaming. Mimo to wciąż będzie do dyspozycji graczy LoL-a, a także będzie wspierał i najprawdopodobniej doradzał nowemu trenerowi, którym został współpracujący z Koziołem od dłuższego czasu Bartłomiej „VoV” Ryl.

Przypomnijmy, że VoV miał już okazję prowadzić zespół w trakcie Euroepan Masters 2018 oraz przy okazji 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Mimo pełnej dominacji w Mistrzostwach Polski ostatecznie iHG rozczarowało w czasie EM Summer Split, gdzie finalnie zmagania zakończyło na 9-12. miejscu. Przed nowym szkoleniowcem nie lada wyzwanie, bo jego zespół czeka szereg zmagań w ramach ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019, Polskiej Ligi Esportowej czy chociażby nadchodzącego drugiego sezonu Ultraligi, który wkrótce ma zostać ogłoszony.

Veggie z przerwami pełnił rolę szkoleniowca Illuminar Gaming od 2017 roku. Za jego kadencji zespół wywalczył m.in. mistrzostwa drugiego i trzeciego sezonu PLE, a także okazał się najlepszy w trakcie trzeciego sezonu Pucharu Polski Cybersport. Równie dobrze iHG poradziło sobie w trakcie wiosennych rozgrywek ESL MP 2018, jednak największymi sukcesami Illuminar Gaming w tamtym czasie było wywalczenie tytułów wicemistrzowskich w trakcie międzynarodowych imprez, European Masters Spring 2018 i V4 Future Sports Festival.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
StarLadder Major Berlin 2019

Polska droga do Berlina. Relacja LIVE z otwartych kwalifikacji do Minora EU

Komora maszyny jest pusta. Następuje zwolnienie blokady. 500 drużyn z całej Europy trafia do drabinki pojedynczej eliminacji, by rozpocząć walkę o awa...