Zacięta pierwsza mapa i totalna dominacja na drugiej – tak można w kilku słowach podsumować przebieg finału Meet Point. x-kom team i Actina PACT stanęły do ostatecznej walki o triumf w turnieju rozgrywanym na PGE Narodowym, którego stawką był awans na Games Clash Masters. Zwycięzcą został zespół Oskara "oskarisha" Stenborowskiego, dzięki czemu to właśnie x-kom jest pierwszą drużyną, która we wrześniu powalczy o nagrody z puli 100 tysięcy dolarów.

x-kom team 2 : 0 Actina PACT

(Meet Point – finał)
Overpass Inferno Train Nuke Dust2 Mirage Vertigo
16 7 Train 8 13
9 5
16 12 Nuke 3 3
4 0
Vertigo

W początkowych minutach spotkania oglądaliśmy nieustanną wymianę ognia. Żadna z formacji nie była w stanie wyjść na większe prowadzenie niż dwupunktowe. Co więcej, każda runda była bardzo wyrównana i w wielu z nich na polu bitwy pozostawał jeden bądź maksymalnie dwóch graczy. Taki stan rzeczy utrzymywał się do samego końca pierwszej połowy i choć to Actina PACT zapisał na koncie ostatni punkt w tej części spotkania, zwycięstwo pozostawało sprawą otwartą. Tym bardziej, że to x-kom team zgarnął drugą pistoletówkę, raz jeszcze wyrównując rezultat. oskarish i spółka poszli za ciosem i zgarniając cztery kolejne rundy wysunęli się na wyraźne prowadzenie. Actina PACT znalazł w końcu pierwsze oczko, ale to x-kom wciąż był stroną dominującą. Dopiero gdy na tablicy pojawił się wynik 15:10 Dawid "lunAtic" Cieślak i kompani ruszyli z impetem do odrabiania strat, lecz trzy punkty to wszystko, na co było stać jego formację. x-kom po niezwykle emocjonującej 29. rundzie dopełnił formalności i przypieczętował wygraną na Trainie wynikiem 16:13.

Początek spotkania na Nuke'u to był istny stomp. Zarówno patrząc na ogólny wynik, jak i na dyspozycję właśnie Daniela "STOMPA" Płomińskiego. Jedenaście fragów 24-latka w pierwszych czterech rundach zapewniło x-kom teamowi solidną zaliczkę już od pierwszych minut i nawet mimo pierwszej rundy ugranej przez Actina PACT, x-kom radził sobie fenomenalnie. Najlepiej obrazuje to fakt, że drugi punkt PACT zdobył dopiero, gdy jego rywale mieli już na koncie dziesięć oczek. Koniec końców po pierwszej połowie x-kom prowadził dziewięcioma punktami, a wygrywając czwartą pistoletówkę w tym meczu ekipa oskarisha wykonała wielki krok w kierunku ostatecznej wygranej. Actina PACT nie był w stanie ugrać już choć punktu i ostatecznie musiał uznać wyższość rywali nie tylko na Nuke'u, ale też w całym turnieju.

Tak prezentuje się końcowa klasyfikacja Meet Point na PGE Narodowym:

1. x-kom team GCM
2. Actina PACT
3-4. Izako Boars, Codewise Unicorns
5-6. AVEZ Esport, Team Brute
7-8. Warriors Team, OrgSeekers