Trudno na profesjonalnej scenie znaleźć inną drużynę, która byłaby w tak dużym stopniu uzależniona od dyspozycji jednego zawodnika, jak Natus Vincere. Aż strach pomyśleć, w jakim położeniu znajdowałaby się aktualnie wschodnioeuropejska piątka, gdyby nie mogła ona liczyć na indywidualne popisy Oleksandra "s1mple'a" Kostylieva. Nic więc dziwnego w tym, że sympatycy Na`Vi od dawna domagają się roszad personalnych w kadrze swojej ulubionej ekipy.

Tego typu głosy przybrały na sile po tym, jak s1mple i spółka nie zdołali wywalczyć przepustki na światowe finały 9. sezonu ESL Pro League w Montpellier. Jakby tego było mało, nie jest to pierwszy gorszy występ rosyjsko-ukraińskiego zespołu w ostatnich tygodniach. Warto przypomnieć, że na dwóch ostatnich imprezach spod szyldu BLAST Pro Series kończył on zmagania na odpowiednio piątej oraz czwartej pozycji.

Wśród najczęściej wymienianych kandydatów do opuszczenia szeregów ukraińskiej organizacji wymienia się Ioanna „Edwarda” Sukharieva oraz Danylo "Zeusa" Teslenkę. Wczoraj świat obiegły zrzuty ekranu sugerujące, że pierwszy ze wspomnianych graczy może wkrótce pożegnać się z czwartą ekipą świata. 31-latek nie uczestniczył bowiem w treningach swojej formacji, a jego miejsce zajmował reprezentant Winstrike Teamu, Kirill "Boombl4" Mikhailov. 20-latek jest jednym z najbardziej wyróżniających się punktów Winstrike, a jednocześnie pełni w niej rolę prowadzącego.

https://twitter.com/DonHaci/status/1132354359885479937

Oczywiście na razie do informacji o potencjalnym odsunięciu weterana należy podchodzić z pewnym dystansem, lecz można odnieść wrażenie, że biorąc pod uwagę wspomniane wcześniej okoliczności, zmiany w Na`Vi wiszą w powietrzu. Przypomnijmy, że Sukhariev występuje pod tą banderą od grudnia 2013 roku. W tym czasie trzykrotnie dochodził ze swoją ekipą do finałów turniejów rangi Major, lecz ani razu nie było mu dane unieść trofeum w górę.

Jeżeli rzeczywiście dojdzie do tej zmiany, skład Natus Vincere będzie wyglądał następująco:

  • Egor „flamie” Vasilyev
  • Oleksandr „s1mple” Kostyliev
  • Danylo "Zeus" Teslenko
  • Denis „electronic” Sharipov
  • Kirill "Boombl4" Mikhailov
  • Mykhailo "kane" Blagin – trener

AKTUALIZACJA: Jak przekazuje na Twitterze dobrze poinformowany w sprawach dotyczących regionu CIS OverDrive, Na`Vi jest gotowe na dokonanie roszady kadrowej, a Boombl4 jest najbardziej preferowaną, choć nie jedyną, opcją zastąpienia Edwarda.